در استانی که موسسات مالی در رشته‌هایی مثل والیبال، هندبال و کشتی حاضر به سرمایه‌گذاری می‌شوند به نظر می‌رسد مشکل از یافتن سرمایه‌گذار نباشد، بلکه مشکل اصلی در جوی است که در فوتبال مشهد وجود دارد. به گزارش مشهدپیام، فوتبال استان همچنان درگیر یک مشکل است و بس، مشکلات مالی! اما به واقع دلیل این مشکل چیست؟ چرا در سایر استان‌ها از چنین مشکلاتی حرفی زده نمی‌شود؟ چرا در دیگر استان‌ها کمتر شاهدیم که تیمی به علت نبود منابع مالی از لیگ کنار بکشد؟ این استان را در نظر بگیرید، خراسان رضوی، با وجود چندین کارخانه و شرکت و خوشه‌های صنعتی، با جمعیتی به مراتب بیشتر از خیلی از استان‌های کشور کلا در لیگ برتر و دسته اول و دسته دوم جام آزادگان، چهار نماینده دارد. جز پدیده که در لیگ برتر است و شرایط خاص خودش را دارد، بقیه نمایندگان استان چه حال و روزی دارند؟...

ابومسلمی که آنقدر غرق در مشکلات مالی و چارت مدیریتی شد که مسئولان چاره کار را در کوبیدن و ساختن دوباره‌اش دیدند، باشگاهی که سال‌ها و سال‌ها نامش معرف فوتبال خراسان بود، حالا باید به واسطه همین مشکلات مالی، با پیشوند و پسوند وارد مسابقات شود، هرچند شاید با این اسپانسر جدیدی که خادم برای این تیم تهیه کرده اوضاع بهتر شود اما هنوز همه چیز همچون هندوانه دربسته‌ای است که تا شکافته نشود از درونش هیچ اطلاعی نداریم!

پیام وحدت خراسان هم دیگر نماینده استان در لیگ دسته دوم کشور است، این تیم هم ماه‌ها است که پس از فسخ قرارداد با اسپانسر سابقش، به دنبال اسپانسر می‌گردد اما دریغ از یک پیشنهاد! مدیرعامل این تیم هم هر هفته، به واسطه مشکلاتی که در رابطه با جذب اسپانسر داشته‌است، هفته آینده را زمان یافتن اسپانسر مناسب اعلام می‌کند و همچنان این سریال تمام نشده‌است، اما موضوع زمانی بحرنج می‌شود که ببینیم کمتر از یک ماه تا آغاز مسابقات لیگ دسته دوم وقت مانده و هنوز پیام اسپانسری برای این فصل نیافته‌است. در خصوص سیاه‌جامگان ابومسلم هم به نظر نمی‌رسد که وضع بهتر باشد.

تیم بومی سیاه‌جامگان ابومسلم که سال گذشته تا آستانه صعود به لیگ برتر رفت و در ایستگاه پلی‌آف در مقابل پیکان زمین‌گیر شد، نشان داد که تیمی آماده و منسجم دارد و در صورتیکه ذره‌ای از آن حمایت شود از کاندیداهای اصلی صعود است، اما نتیجه پایانی چه شد؟ این تیم هم در کنار سایر تیم‌های فوتبال استان، نتوانسته تا این لحظه اسپانسری مناسب به دست آورد و همچنان به دنبال جذب اسپانسر است، هرچند عباسی، مالک این باشگاه اعلام کرده که در صورت نیافتن اسپانسر هم مشکل مالی باشگاه سیاه‌جامگان ابومسلم را تهدید نمی‌کند، اما باز هم چه بهتر می‌شد اگر در کنار این باشگاه خوب و با پتانسیل مشهدی حامی مالی قدرتمندی هم قرار می‌گرفت تا خیال همه از بابت مسائل مالی باشگاه راحت شود.

اینکه چرا سرمایه‌گذاران در ورزش، در استان خراسان حاضر نیستند که به بحث فوتبال ورود کنند خود از علامت سوال‌های  بزرگی است که قطعا باید به پاسخ آن فکر کنیم. در استانی که موسساتی مثل افضل توس، ثامن‌الحجج و میزان در رشته‌هایی مثل والیبال، دوومیدانی و هندبال و کشتی حاضر به سرمایه‌گذاری می‌شوند به نظر می‌رسد مشکل از یافتن سرمایه‌گذار نباشد، بلکه مشکل اصلی در جوی است که در فوتبال خراسان وجود دارد و باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران عطای کار و حضور در فوتبال را به لقایش ببخشند و همان پول را در ابعاد کمتر در سایر رشته‌های ورزشی استان خرج کنند. مسلما ریشه‌یابی این موضوع و تلاش برای حل مشکلات و البته ایرادهای موجود، سبب می‌شود که در آینده شاهد حضور اسپانسرها و حامیان مالی خوبی در فوتبال استان باشیم.