رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: شور و نشاط به فوتبال خراسان رضوی بازگشته است. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمدمهدی برادران صبح امروز 9 اردیبهشت ماه در نشست خبری در خصوص برگزاری مراسم مرد سال فوتبال خراسان عنوان كرد: در ابتدا صعود تیم فوتبال سیاه‌جامگان ابومسلم به لیگ برتر را به مردم مشهد و نیز باشگاه سیاه‌جامگان و مربی و بازیكنان آن تبریك می‌گویم كه توانستند با این عمل خود شادی و نشاط زیادی را به مردم و شهر مشهد هدیه کنند. وی با اشاره به برگزاری مراسم انتخاب مرد سال فوتبال خراسان عنوان كرد: همیشه تجربه نشان داده است كه با اتكا به مردم و قدرت مردم در سایه فعالیت‌های عام‌المنفعه می‌توان به موفقیت‌های زیادی دست یافت به همین منظور از بدو ورود به هیات فوتبال، موسسه خیریه گلستان علی(ع) ارتباط خوبی با ما برقرار كرد و در واقع می‌توان گفت اسپانسر معنوی ما در هیات فوتبال موسسه گلستان علی(ع) است....

برادران افزود: امیدواریم با همكاری این موسسه بتوانیم فعالیت‌های بیشتری را داشته باشیم و با دعای خیر بچه‌های این مجموعه بتوان به موفقیت دست یابیم كه به همین منظور نیز برای برگزاری مراسم برترین‌های فوتبال استان، گلستان علی(ع) اسپانسر ما خواهند بود كه یكی از اهداف ما برای این منظور آشنایی بیشتر مردم با این موسسه خیریه است.

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: تفاهم‌نامه‌ای نیز بین هیات فوتبال و گلستان علی نوشته شده است كه در امور ورزش با محوریت فوتبال برای نیازمندان و ایتام فعالیت كنند و به همین منظور از سوی موسسه، زمین چمنی برای آكادمی فوتبال گلستان علی(ع) پیش‌بینی شده است كه در واقع یك آكادمی ویژه افراد كم توان مالی و نیازمند در مشهد خواهیم داشت.

وی با بیان اینكه روز یكشنبه 13 اردیبهشت ماه راس ساعت 17 دیدار خیریه در مجموعه تختی مشهد برگزار می‌شود، تصریح كرد: قرار است تا دیداری با هدف خیرخواهانه بین دو تیم ملی 98 و پیشكسوتان خراسان برگزار شود که این موضوع موجب وفاق و نزدیكی در جامعه فوتبال استان می‌شود و در این میان هیچ رقابت و یا احساس منفی وجود نخواهد داشت.

برادران همچنین با اشاره به برگزاری مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال و فوتسال خراسان برای نخستین بار، عنوان كرد: ایده اولیه این مراسم از سوی محسن حیدری دبیر كمیته طرح و برنامه هیات فوتبال ارائه شد كه در ادامه با بیان نظرات، همه اعضا كمك كردند تا بتوانیم به این مهم دست یابیم. طبیعی است كه برگزاری این مراسم برای نخستین بار نواقصی را به همراه خواهد داشت ولی با توجه به برنامه برگزاری سالانه این مراسم پس از جشن، در صدد رفع نواقص  اقدام خواهیم کرد.

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی خاطرنشان كرد: دو هفته بعد از برگزاری مراسم دبیرخانه دائمی این مراسم شروع به كار خواهد كرد و انتخاب مرد فوتبال خراسان، به صورت سالانه برگزار می‌شود و سعی خواهیم كرد از تجارب و انتقادات همه دوستان در این مسیر استفاده كرده تا كیفیت این مراسم را بالا ببریم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص حضور علی كفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در این مراسم گفت: بهتر است درگیر نام‌ها نشویم البته من با كفاشیان صحبت كردم اما به دلیل سفر خارج از كشور امكان حضور در این مراسم را ندارد و تنها به پیامی از سوی وی اكتفا خواهیم كرد اما در پایان هفته پیش‌رو، مشهد میزبان مجمع سالانه فدراسیون فوتبال به همراه تمامی اعضای هیات مدیره فدراسیون فوتبال خواهد بود كه در آنجا صحبت‌های خوبی با فدراسیون خواهیم داشت و سعی خواهیم كرد سرنوشت فوتبال را خانواده فوتبال رقم بزنند نه افرادی خارج از این خانواده.

برادران  در خصوص حضور صنایع و بخش خصوصی برای حمایت مالی از فوتبال استان اظهار كرد: در خراسان رضوی، دو تیم لیگ برتری از بخش خصوصی داریم كه این موضوع منحصر به فرد است و باعث افتخار ماست این درحالی است كه پایتخت‌نشینان تیم‌هایی دارند كه دولت از آن‌ها حمایت می‌كند و زمانی كه حمایت دولتی بر روی این تیم‌ها نباشد می‌توان عیار آن‌ها را مشخص كرد.

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی ادامه داد: همان طور كه می‌دانید تعدادی از كارخانجات و صنایع در سال‌های اخیر خاطرات خوبی از حضور در ورزش نداشتند و تجارب نامناسبی را داشتند و همین موضوع باعث دوری آن‌ها از ورزش شده اما ما سعی خواهیم كرد در مراسم برترین های فوتبال خراسان با دعوت از اصناف و صاحبان صنایع بتوانیم رابطه نزدیك‌تری با آن‌ها داشته باشیم و شاهد حضور آن‌ها در فوتبال و ورزش استان باشیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره نگرانی در خصوص تیم پدیده خراسان و نیز سیاه‌جامگان و رقم خوردن سرنوشتی مشابه پیام و ابومسلم تصریح كرد: حدود دو ماه قبل پدیده روزهای خوبی نداشت و نتایج خوبی را كسب نكرده بود و خیلی‌ها خطر سقوط این تیم به لیگ پایین‌تر را دادند اما همان زمان می‌دانستم كه فصل آینده دو تیم در لیگ برتر داریم، من تنها توانستم برای آن‎ها آرزوی موفقیت كنم و با دعای خیر هواداران دیدیم كه پدیده سقوط نكرد و سیاه جامگان صعود کرد.

برادران با بیان اینكه موفقیت باشگاه سیاه جامگان ابوسلم پنج عامل داشت، افزود: اولین موضوع نظام مدیریتی باشگاه بود كه از نظم خوبی برخوردار بودند و مشورت در آن وجود داشت، عامل دیگر مردمی بودن باشگاه سیاه جامگان ابومسلم است كه شاهد بودیم روز گذشته مردم چگونه اشك شوق برای موفقیت این تیم می‌ریختند.

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی ادامه داد: عامل موفقیت دیگر این بود كه این تیم متكی به خودشان بود و تنها به عشق فوتبال مسیر پر فراز و نشیب را ادامه دادند، در این میان هیچ كسی به سیاه‌جامگان كمك نكرد و هیچ سازمان دولتی و خصوصی به جز اسپانسرشان آن‌ها را یاری نكرد. عامل دیگر نیز اتكا به بازیكنان بومی و مربی بومی بود و آخرین عامل اعتقادات و توسل آنها بود که شاهد بودیم در شب میلاد امام جواد(ع) این صعود رقم خورد و نمازشکر در ثامن به جا آوردند.

وی خاطرنشان كرد: اگر سیاه‌جامگان بخواهد در ادامه مسیر فقط به لیگ برتر فكر كند ریشه این باشگاه می‌خشكد زیرا باید در كنار آن، همچون گذشته به فوتبال پایه و نیز استعدادیابی در سطح استان ادامه بدهند و پشتوانه خود چه در بحث بازیكن پروری و چه هوادار را حفظ كنند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت تیم پدیده خراسان نیز عنوان كرد: باشگاه پدیده با توجه به اتفاقاتی كه برای آن افتاد روزهای سختی را پشت سر گذاشت و شاهد بودیم كه مدیرعامل باشگاه چه فشاری را  تحمل كرد ولی توانست دوباره نتایج خوبی كسب كند و مطمئنم سال آینده سال خوبی برای فوتبال خراسان خواهد بود چرا كه بازیكنان بومی در سطح كشور به مشهد باز خواهند گشت و با توجه به اینکه شور و نشاط به فوتبال ما برگشته، پدیده نیز دوباره می‌تواند همچون روزهای اوج خود عمل كند.

برادران در پاسخ به این سوال كه آیا استاندار نیز در مراسم انتخاب مرد سال فوتبال خراسان حضور خواهد داشت یا خیر گفت: استاندار شخصیت ورزش دوستی دارد كه حمایت خود را عنوان كرده و مدیركل ورزش و جوانان نیز پیگیر این موضوع هست ولی در كنار این موضوع نمی‌دانم از چه زمانی قهری بین صنایع، ادارات و ارگان‌های دولتی استان و فوتبال اتفاق افتاده است كه همین جا اعلام می‌كنم این قهر از سوی فوتبال استان نبوده و هر كسی كه قهر كرده است خودش آشتی كند.

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی ادامه داد: در هیات فوتبال استان به روی مقامات و مدیران اجرایی استان باز است ولی قرار نیست خودمان را مدام به مسئولین گره بزنیم و هیات فوتبال در حال حاضر بر روی پای خودش ایستاده ولی مراسم انتخاب برترین‌های استان شاید بهترین فرصتی باشد تا این دوستی و ارتباط بیش از پیش باشد و هر كسی كه قهر كرده به ما بپیوندد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال كه چرا نامی از حامیان مالی این مراسم در بنر و پوستر نیامده است،‌گفت: حمایت‌های خوبی از این مراسم صورت گرفته است ولی بسیاری از اسپانسرها تمایلی برای آوردن اسمشان نداشتند.