6jl41wzcg08wfbuasb1k.jpg
اکبر میثاقیان سرمربی سابق ابومسلم اظهار داشت: بقای سیاه جامگان در لیگ برتر باعث می شود تا نام ابومسلم همچنان حفظ شود.به گزارش سایت رسمی باشگاه سیاه‌جامگان‌ابومسلم،اکبر میثاقیان  گفت: من از روز اول در جریان شکل گیری تیم سیاه جامگان بوده‌ام و خوب میدانم که این تیم به راحتی به اینجا نرسیده که به راحتی از بین برود.

وی افزود لیاقت سیاه جامگان این نیست که برای ماندن در لیگ دست و پا بزند و من مطمئنم اگر امسال بد شانسی گریبان آن ها را نمی گرفت سیاه جامگان میانه نشین جدول بود.اکبر میثاقیان ادامه داد روز جمعه یک همت همگانی و یک پشت وانه مردمی می تواند سیاه جامگان  را در لیگ برتر نگه دارد.

وی با بیان اینکه سیاه‌جامگان پیش از این دوران سخت‌‌تری را پشت سر گذاشته است گفت: شکست ملوان در ورزشگاه ثامن ،در قلعه عقاب ها و درجایی با حضور پرشور هواداران به جهنم تبدیل خواهد شد، کار سختی نیست.میثاقیان در پایان از مردم فوتبال دوست مشهد برای حضور در ورزشگاه ورزشگاه ثامن الائمه (ع) در روز جمعه دعوت کرد.
حاد مردم، رسانه ها و مسئولان استان برای حمایت از تیم مشهدی در بازی سرنوشت ساز جمعه

یک خراسان پشت سیاه جامگان

پانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال در حالی فردا جمعه به پایان می‌رسد که فوتبال خراسان یکی از مهم‌ترین روزهای تاریخ خود را تجربه می‌کند.در روزی که بالای جدول رقابت قهرمانی بین تیم های تهرانی و اهوازی است، در پایین جدول حساس‌ترین بازی بقا بین تیم‌های گیلانی و خراسانی برگزار می‌شود. بعد از طی یک کردن یک فصل پر فراز و نشیب حالا سیاه‌جامگان به مرحله‌ای رسیده که این جمله معروف شکسپیر به شدت برای توصیف شرایطش صدق می‌کند. برای بودن، شاگردان فرهاد کاظمی چاره‌ای جز برد با دو گل اختلاف ندارند که هر نتیجه‌ای غیر از این حکم به نبودن آن‌ها خواهد داد.


عزم استانی برای اولین بار

این برای اولین بار نیست که نماینده استان دیداری حساس و سرنوشت‌ساز پیش رو دارد، اما شاید یکی از معدود دفعاتی باشد که همه دست به دست هم داده‌اند تا به این تیم کمک کنند. در شرایطی که باشگاه سیاه‌جامگان می‌توانست با تصمیمات درست‌تر و پخته‌تر کار را به روز آخر نکشد، حالا که ریسمان به مویی بند شده همه، همه چیز را کنار گذاشته و این روزها متحد شده‌اند تا نماینده مشکی‌پوش خراسان در لیگ بماند. از مسئولان سیاسی و ورزشی استان که از این تیم حمایت کرده و به آن‌ها روحیه داده‌اند تا مردم و رسانه‌ها که فعلا چیزی درباره مشکلات هزار و یک رنگ این تیم نمی‌گویند تا متهم به حاشیه‌سازی نشوند، اتحادی میمون برای این بازی شکل گرفته و حالا همه چیز به کادر فنی و بازیکنان بستگی دارد. بردن ملوان با دو گل ماموریت غیرممکنی نیست و اگر به همان اندازه که مردم برای این بازی متحد شده‌اند، بازیکنان هم همدل باشند خیلی راحت عصر جمعه، خورشید برای خراسانی‌ها شیرین غروب می‌کند.


استاندار: امیدوارم تیم‌های استان در فصل آینده متحول شوند 

استاندار خراسان‌رضوی گفت: امیدواریم که هم با تلاش بیشتر ورزش‌کاران و مربیان و صاحبان باشگاه‌ها و نیز تحول مناسب‌تر، در دوره بعدی لیگ فوتبال حضور یابند.علیرضا رشیدیان افزود: در دور بعد لیگ برتر تصمیمات جدیدی برای تحول تیم گرفته شود. مربیانی که در این فصل حضور داشتند نیز بسیار کارآمد بودند و از آن‌ها تشکر می‌کنیم. فصل بعد نیز شاید این مربیان باشند و بتوانند بازیکنان مناسب بیشتری را جذب و استعدادهای خوب استان را شناسایی کنند تا جوانان استان که دلبسته این تیم‌ها هستند، از موفقیت آن‌ها حظ کافی را ببرند. استاندار خراسان‌رضوی در پاسخ به اینکه برای بازی آخر در مشهد، به استادیوم خواهد آمد یا خیر نیز گفت: این موضوع بستگی به خیلی‌چیزها دارد. آخر ماه سفر خارج کشور دارم و در میان ماه نیز نشست استانداران کشور را پیش‌رو داریم؛ به‌همین‌دلیل این موضوع مشخص نیست، ولی همان‌طور که می‌دانید، در بازی نخست لیگ در استادیوم ثامن حاضر شدم و ان‌شاءا... شاید آخرین‌بازی را هم حضور داشته باشم.


وعده معاون فرهنگی شهردار به سیاه‌جامگان

صبح روز گذشته مدیران تیم فوتبال سیاه‌جامگان با «وحید جلیلی» معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار جلیلی به سیاه‌جامگانی‌ها قول همکاری همه‌جانبه مخصوصا برای سامان‌دهی هواداران در بازی آخر را داد و عباسی هم ضمن تشریح شرایط تیمش به حساسیت این مسابقه تاکید کرد و از مجموعه شهرداری برای هرچه بهتر برگزار شدن این مسابقه و امضای سند بقای سیاه‌جامگان مشهدی در لیگ برتر کمک خواست. در این جلسه جلیلی همچنین به مدیران سیاه‌جامگان وعده یک پاداش معنوی در صورت بقا در لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور را داد و گفت در صورتی که تیم در لیگ بماند یک سفر معنوی کربلا به کل اعضای تیم هدیه می‌دهد.معاون فرهنگی شهردار در حاشیه این جلسه درباره بازی حساس سیاه جامگان گفت: عزمی عمومی در مشهد وجود دارد که دومین نماینده این شهر نیز در لیگ برتر تثبیت شود تا خراسانی‌ها دو نماینده در بالاترین سطح فوتبال ایران داشته باشند. وی که با ورزش ٣ گفتگو می‌کرد، افزود: خوشبختانه کل شهر مشهد علاقه‌مند هستند تا سیاه‌جامگان در لیگ برتر باقی بماند. او ادامه داد: شهرداری مشهد هم با مسئولان باشگاه مذاکراتی داشته تا حمایتی هرچه بیشتر داشته باشد و به همین دلیل از نظر تامین امکانات و وسایل ایاب و ذهاب اعلام آمادگی کرد تا هواداران فوتبال در این شهر به راحتی بتوانند از تیم‌شان حمایت کنند. البته شهرداری یک هدیه معنوی نیز برای عوامل تیم سیاه‌جامگان در نظر گرفته است. به امید خداوند در صورت حفظ سیاه‌جامگان در لیگ برتر و پیروزی در بازی آخر، شهرداری این شهر، هر یک از عوامل این تیم را جهت سفری زیارتی به کربلا خواهد 

فرستاد.جلیلی در رابطه با اقدامات دیگر صورت گرفته برای بالا رفتن انگیزه در این تیم گفت: البته تشویق مشهدی‌ها که همه تلاششان را می کنند تا تیم به پیروزی برسد تاثیر زیادی روی تیم گذاشته است و امیدواریم نتیجه‌گیری لازم اتفاق بیفتد تا حمایت مردم و مسئولان ثمربخش باشد.


برادران:تمامی امکانات هیئت فوتبال برای حمایت سیاه جامگان درنظر گرفته شده است

در این میان، رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی نیز گفته است: تمامی امکانات هیئت فوتبال برای حمایت ویژه از سیاه‌جامگان در نظر گرفته شده است.محمدمهدی برادران افزود: قطعا در این بازی نباید صرفا به نام سیاه‌جامگان توجه کرد؛ تمام مسئولان و هواداران باید برای حمایت از تیم استان خود در ورزشگاه حضور داشته باشند. با توجه به میزبانی که در بازی آخر داریم باید تمام شرایط مهیا شود تا بتوانیم هواداران خون‌گرم مشهدی را خوشحال به خانه‌هایشان برگردانیم. 


٢٠٠دستگاه اتوبوس برای هواداران سیاه‌جامگان

مدیران تیم فوتبال سیاه‌جامگان برای اعزام هواداران‌شان به ورزشگاه ثامن برای دیدار حساس هفته پایانی با ملوان، ٢٠٠دستگاه اتوبوس تدارک دیده‌اند تا از ساعت ١۶ از استادیوم تختی، پایانه آزادی و چهارراه مقدم طبرسی هواداران را راهی استادیوم ثامن‌الائمه(ع) کنند.عباسی در روزهای گذشته رایزنی‌های بسیاری برای رفاه حال هوادارانش داشته است. همچنین مدیران مختلف شهری و استانی تا کنون قول و قرارهای زیادی برای اعطای پاداش به بازیکنان این تیم در صورت بقا در لیگ برتر داده‌اند. این بازی همچنین رایگان اعلام شده است


عنایتی: بردن ملوان کار سختی نیست

رضا عنایتی کاپیتان مشکی‌پوشان مشهدی هم امیدوار است تیمش بتواند با اختلاف دوگل از سد تیم حریف بگذرد و درباره سخت یا آسان بودن این مسابقه می‌گوید: اصلا در لیگ برتر بازی آسان نداریم، اما دست سرنوشت ماندن یا سقوط ما را به این بازی کشانده است.

عنایتی درباره اینکه سیاه‌جامگان پیش از این هیچ تیمی را با اختلاف ٢گل نبرده است، می‌گوید: ملوان تیم قابل احترامی است، اما قطعا سیاه‌جامگان هم با حمایت تماشاگرانش در یک ورزشگاه پر از جمعیت، توانایی شکست آن‌ها را دارد. ما قبلا رقبای سرسختی مثل تراکتورسازی را از پیش رو برداشته‌ایم؛ الان هم فقط باید فعل خواستن را صرف کنیم تا با کمک امام رضا(ع) و حمایت هواداران واقعی ابومسلم در لیگ برتر بمانیم.کاپیتان سیاه‌جامگان درباره شرایط فنی و روحی بازیکنان تیمش توضیح می‌دهد: خوشبختانه فرهادخان هم از نظر فنی و هم از نظر روحی بازیکنان را زیرنظر دارند و اجازه نمی‌دهند کسی از شرایط آرمانی دور شود. او درباره شرایط خودش هم می‌گوید: خب من مدتی مصدوم بودم که خودم را رساندم، الان هم کمی مصدومیت اذیتم می‌کند اما فشار می‌آورم تا این بازی بگذرد، بعدا وقت برای استراحت زیاد است.


شیران: از سیاه‌جامگان حمایت می‌کنیم

منتخب مردم مشهد در مجلس دهم گفت: وقتی مردم تااین‌حد عاشقانه هوادار ورزش هستند، وظیفه ماست که از ورزش خراسان حمایت کنیم. رضا شیران‌خراسانی گفت: همان‌طور که گفتم، تلاش برای پاسخ به نیازها و خواسته‌‎های مردم مشهد و خراسان، وظیفه ماست که یکی از این خواسته‌ها ورزش است. چه حضور در کنار پدیده و چه حضور در کنار سیاه‌جامگان را وظیفه خودم می‌دانم و از شرایط حساس سیاه‌جامگان در آخرین هفته لیگ برتر، اطلاع دارم و برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم.منتخب مردم مشهد در مجلس دهم تاکید کرد: در‌خصوص بحث جذب اسپانسر برای تیم‌های ورزشی نیز صحبت‌هایی با چند تن از فعالان اقتصادی داشته‌ام؛ اما متاسفانه با توجه به شرایط اقتصادی موجود، سرمایه‌داران سخت‌تر وارد ورزش می‌شوند، ولی این پروسه را ادامه می‌دهیم تا درنهایت و برای فصل بعد، ان‌شاءا... به توفیقاتی دراین باره دست یابیم.


پژمانفر: جمعه به ورزشگاه ثامن می‌‎آیم

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حمایت از تیم فوتبال سیاه‌جامگان روز جمعه به ورزشگاه می‌آیم. نصرا... پژمانفر درخصوص دیدار حساس روز جمعه سیاه‌جامگان و ملوان اظهار کرد: باوجوداینکه دو برنامه مهم کاری دارم، تمام تلاشم را می‌کنم تا روز جمعه به ثامن بیایم و در کنار هواداران خوب سیاه‌جامگان این دیدار را از نزدیک تماشا کنم. وی افزود: از سیاه‌جامگان شناخت دارم و می‌دانم که عباسی، مالک این باشگاه زحمات زیادی برای تیمش کشیده و کار سختی را ممکن کرده‌ است. وی عاشق فوتبال است و امیدوارم که تیم سیاه‌جامگان در لیگ برتر باقی بماند و مایه خوش‌حالی تمامی فوتبال‌دوستان خراسانی باشد.

منبع: شهرارا