wqer62danf6uwq4nzy.jpg

شورای شهر مشهد با لایحه کمک 500 میلیون تومانی شهرداری به باشگاه سیاه‌جامگان همچنین ارائه دیگر خدمات شهرداری به این باشگاه مخالفت کرد.به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مجید فاطمی ارفع، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد امروز 23 آذر ماه در صد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای سهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: تا کنون 58 میلیون تومان برای حمایت باشگاه سیاه‌جامگان هزینه شده است.وی افزود: مخالفت با این لایحه به معنی عدم حمایت از سیاه‌جامگان نیست زیرا تا کنون کمک‌های زیادی صورت گرفته است؛ در سال جاری و تا ابتدای مهر ماه به میزان پنج روز در هفته، زمین چمن رایگان در اختیار این تیم قرار گرفت که هزینه 11 میلیون تومانی را در برداشت.این عضو شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: همچنین با این باشگاه برای در اختیار گذاشتن زمین چمن تا 9 ماه آینده قرارداد داریم که هزینه 33 میلیون تومانی برای شهرداری در برداشته است.فاطمی با بیان اینکه هزینه 10 میلیون تومانی برای ایاب و ذهاب تماشاچیان نیز برای این تیم تا کنون انجام شده است، عنوان کرد: همچنین تا کنون پنج میلیون تومان از تبلیغات شهری برای این تیم صورت گرفته است.وی اضافه کرد: سفر کربلا نیز برای بازیکنان این تیم به عنوان پاداش به خاطر باقی‌ ماندن در لیگ برتر در نظر گرفته شد....این عضو شورای شهر مشهد یادآور شد: اینکه در یک تیم مشهدی تعداد بازیکنان مشهدی کمتر از انگشتان یک دست است، اصلا شایسته نیست.

سیدجلال فیاضی، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در موافقت با کمک به سیاه‌جامگان، گفت: امروز ورزش قهرمانی تاثیر زیادی روی روحیه جوانان دارد بنابراین باید از تیم‌های راه‌یافته به لیگ برتر حمایت کرد. تیم سیاه‌جامگان میراث‌دار تیم قدیمی ابومسلم است و جوانان خراسانی زیادی طرفدار این تیم هستند بنابراین باید از آن حمایت کرد.

فیاضی با بیان اینکه ورزش فوتبال امروز ذهن جوانان را به خود مشغول کرده و کمک به یک تیم به معنای حمایت از همه جوانان است، خاطرنشان کرد: کمک 500 میلیون تومانی برای حمایت از یکی از تیم‌های مشهدی مبلغ قابل توجهی نیست.

حسن قدیری طرقی، یکی دیگر از اعضای شورای شهر مشهد نیز در مخالفت با لایحه کمک به تیم سیاه‌جامگان، اظهار کرد: به گفته بسیاری از کارشناسان ورزشی، فوتبال کشور دارای تشکیلات مریضی است و فوتبال به معنای واقعی در کشور وجود ندارد.

وی افزود : تیم ابومسلم سال 1355 دارای ترکیبی از بازیکنان بی ادعا و از خودگذشته بود که دیگر نمونه آن‌ها در تیم‌های فوتبال کشور و همین سیاه‌جامگان وجود ندارد.

قدیری با بیان اینکه سیاه‌جامگان نه مدیریت و نه ساماندهی درستی دارد، خاطرنشان کرد: در حوزه ورزش فوتبال در کشور هیچ برنامه‌ای وجود ندارد و هزینه کردن در این ورزش ضایع کردن اعتبارات است.

وی ادامه داد: با کمک کردن به سیاه‌جامگان چیزی عاید جوانان مشهدی نمی‌شود؛ باید از شهرداری و نه تنها دوره چهارم آن، بابت بها دادن به ورزش همگانی تشکر کنیم.

این عضو شورای شهر مشهد عنوان کرد: این هزینه باید در جایی صورت بگیرد که همه مردم بتوانند ورزش کنند نه اینکه 11 نفر در یک چهار خطی بازی کنند.
 
محمدحسین جهانبخش، یکی دیگر از اعضای شورای شهر مشهد نیز در مخالفت با این لایحه، گفت: به جای رسیدگی به تیمی که دارای ورزشکاران، کادر فنی و مربی غیربومی است باید از ورزشکاران جوان بومی نظیر جانبازان و معلولان حمایت کرد.

وی افزود: به جای کمک به تیم فوتبال سیاه‌جامگان باید با کمک به ورزشکاران بومی و ورزش معلولان و جانبازان زمینه را برای حضور موفق آن‌ها در عرصه‌های بین‌المللی فراهم کرد.

خلیل موحدی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این جلسه، اظهار کرد: این نوع نگاه به فوتبال و نگاه تکنوکراتی همان چیزی است که اگر در چهار المپیک گذشته دقت کنید متوجه می‌شوید که بزرگترین جنایات اسرائیل علیه فلسطینی‌ها در ایام فوتبال المپیک صورت می‌گیرد.

وی افزود: آن‌ها یک صحنه درست می‌کنند و تمام توجه جوانان ما را به آن معطوف می‌کنند.

موحدی تصریح کرد: نگاه ما به فوتبال این است که یک ورزش و تحرک است و سلامت را به دنبال دارد نه تخلیه هیجان؛ تخلیه هیجان را می‌توانیم در اعتکاف، پیاده‌روی کربلا و ... داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما باید به این موضوع جهت بدهیم، اضافه کرد: جهاد کبیر یعنی همین که هر مطلبی را که فیفا برای ما طراحی کرده ما به صورت مدل دینی طراحی کنیم.

موحدی ادامه داد: ما باید این فوتبال را تسخیر کرده و به جهتی ببریم که به نفع نظام اسلامی است.


http://khorasan.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=105966