غزال تیزپای فوتبال آسیا گفت: متاسفانه تفکرات مدیریتی اشتباهی در فوتبال ایران شکل گرفته و تنها رییس فدراسیون می‌تواند در برابر این بدعت بایستد و آن را اصلاح کند.خداداد عزیزی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص عملکرد خوب رضا قوچان‌نژاد لژیونر خراسانی تیم هیرنفین هلند اظهار کرد: قوچان‌نژاد از فیزیک بدنی و هوش خوبی برخوردار است و خوشبختانه توانسته عملکرد خیلی خوبی در این فصل داشته‌باشد....
 شاید لیگ هلند جزو لیگ‌های تراز اول دنیا و اروپا نباشد اما همواره شاهد بوده‌‎ایم که تیم‌هایی مثل آیندهوون، آژاکس و فاینورد بازیکنان بزرگی را به فوتبال دنیا معرفی کرده‌اند.وی افزود: حضور در جمع 4 گلزن برتر اردیویسه، قطعا اتفاق خوب و بزرگی ست و می‌تواند زمینه‌ساز حضور قوچان‌نژاد در تیم‌های بهتری باشد. برای وی آرزوی موفقیت می‌کنم.عزیزی در خصوص عملکرد تیم‌های مشهدی در لیگ شانزدهم تصریح کرد: واقعیت فوتبال مشهد همین است و تا زمانیکه پول نباشد، تیم‌های مشهدی به همین شکلی که در سال‌های اخیر می‌بینیم در مسابقات حاضر خواهندشد. وقتی پول نباشد بازیکن خوب به مشهد نمی‌آید و وقتی تیم خوبی بسته نشود، نتایج خوبی هم حاصل نخواهدشد.

سرمربی سابق سیاه‌جامگان تاکید کرد: وقتی به سیاه‌جامگان رفتم با قراردادهای عجیب و غریبی رو به‌رو شدم، یکی نوشته‌بود مربی برود من هم می‌روم، یکی از همان ابتدا می‌گفت که نیم‌فصل جدا می‌شود و البته وقتی پول نباشد مجبور می‌شوید با این شرایط عجیب کنار بیایید و تحمل کنید.

وی افزود: پدیده باز حداقل 60 درصد از قرارداد بازیکنانش را هر سال می‌دهد اما سیاهجامگان هر سال میزان کمتری از قرارداد بازیکنان را می‌پردازد و طبیعتا در نهایت این موضوع سبب می‌شود تا بازیکن خوب یا به مشهد نیاید یا اگر آمد هر روز به فکر اعتصاب و جدایی باشد و به رفتن فکر کند.

عزیزی با اشاره به رقبای متمول دو تیم مشهدی در لیگ برتر اظهار کرد: واقعیت این است که تیم‌هایی مثل استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب، تراکتور، فولاد و ... در نهایت با تامین اعتبار خوبی که از طریق نهادهای دولتی یا نیمه‌دولتی دارند، تیم خوبی می‌بندند و کار برای تیم‌های خصوصی مثل سیاه‌جامگان و پدیده سخت می‌شود. دولت و شهرداری به تیم‌های خصوصی در مشهد کمک نمی‌کنند.

خداداد عزیزی در خصوص عملکرد تیم ملی و مشخص نشدن تکلیف کادرفنی تیم ملی تا به امروز افزود: نتایج که فوق‌العاده بوده اما در خصوص مشکلات و حواشی باید بگویم که این موضوع دیگر قدیمی شده و باید به این شرایط عادت کنیم تا جام جهانی تمام شود. این خود ما بودیم که چنین شرایطی را ساختیم.

عزیزی در رابطه با شرایط مالی تیم‌ها و بدهی اکثر تیم‌ها به بازیکنان در لیگ شانزدهم گفت: این وضعیت عجیب و غریبی است که در فوتبال ما شکل گرفته، بازیکن برده نیست و این گزاره را باید قبول کنیم! هدایت سیاه‌جامگان را که پذیرفتم، بازیکنی بود که 10 بازی کرده‌بود و 10 درصد از قراردادش را گرفته‌بود. در پایان نیم‌فصل نیز میزان دریافتی این بازیکن به 20 درصد رسید، با چنین وضعیتی فکر می‌کنید قرار است نتایج بهتری کسب شود؟

وی افزود: شرایط عجیبی هم این روزها مد شده که مدیرعامل تیم اعلام می‌کند چون به جای رتبه پنجم، هفتم شدی پس 20 درصد جریمه! این چه قانون عجیبی‌ست که رواج یافته؟ در هرجای دنیا قرارداد که می‌بندید تاریخ دریافت پول و میزان آن مشخص است اما در ایران هیچ چیز مشخص نیست و حتی بازیکنی می‌شناسم که از 6 سال قبل از باشگاهی طلبکار است و هنوز نتوانسته وصول کند. به نظر من تنها کسی که می‌تواند مقابل این شرایط بایستد مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال است.

وی تصریح کرد: با تاج میانه خیلی خوبی دارم و از وی درخواست می‌کنم که به تیم‌های بدهکار اجازه حضور در لیگ برتر هفدهم را ندهد. این تنها راه درمان شرایط فعلی فوتبال ایران است.

عکس/ خاطره بازی خداداد عزیزی