مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: برای سال 97 برنامه ویژه‌ای در حوزه فوتبال داریم و با اختصاصا سهم بودجه قابل توجهی تلاش داریم تا زیر ساخت‌های این رشته ورزشی را گسترش دهیم. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، کوروش صبوریان در مجمع عمومی سالیانه هیئت فوتبال خراسان رضوی بر لزوم توجه هرچه بیشتر به فوتبال بانوان تاکید و اظهار کرد:...
خراسان رضوی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است و بانوان به عنوان بخش بزرگی از جامعه ما باید مورد توجه هرچه بیشتر قرار گیرند و شرایط به شکلی پیش رود که بتوانیم شاهد درخشش بیش از گذشته آنان در رشته فوتبال و فوتسال باشیم.

صبوریان تصریح کرد: جذابیت فوتبال امری مشخص است، در راستای توسعه ورزش چند محور را در نظر داشتیم که در سال ۹۶ استارت خورد و در سال ۹۷ هم ادامه خواهدیافت. همچنین با توجه به گستردگی و محبوبیت این رشته ما هم برنامه‌های مختلفی در این رشته ورزشی داریم به خصوص در حوزه زیرساخت‌ها اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی سهم قابل توجهی را از بودجه‌های عمرانی سال ۹۷ به توسعه زیرساخت‌ها در رشته ورزشی فوتبال اختصاص داده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: یک از نکات مهمی که بعضا فراموش می‌شود، نقش مهم مربیان و داوران است. همواره توجه ویژه‌ای به تیم و بازیکن شده اما باید در سال ۹۷ نیز برادران و … به نقش سایرین نیز اهمیت بدهند. محدودیت‌ها قطعا وجود دارد و باید به هر شکلی که هست این موضوعات را از سر راه برداریم تا شاهد رشد تیم‌ها چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: باید از کمک سایر ارگانها استفاده شود و هیئت فوتبال وظیفه جذب تعاملات سایر نهاد‌ها را داردو از فدراسیون فوتبال می‌خواهیم تا به مشهد به عنوان دومین کلان‌شهر کشور و خراسان رضوی به عنوان دومین استان پرجمعیت کشور توجه ویژه‌ای داشته باشد.

صبوریان عنوان کرد: در خراسان رضوی کمبود نیروی انسانی در حوزه استعداد‌ها و کادر مدیریتی نداریم اما نیاز داریم تا فدراسیون فوتبال با توجه بیشتر به خراسان رضوی، ظرفیت‌های موجود در استان را به حرکت در بیاورد، ما هم به همراه هیئت فوتبال در داخل استان تلاش خواهیم کرد تا از تمام فرصت‌ها برای رفع محدودیت‌ها و کمبودها تلاش کنیم.