بخش عمده‌ای از محدودیت باشگاه‌ها باخصوصی ‌سازی حل شدنی است/ خصوصی سازی سبب جذب درآمد بیشتر برای باشگاه‌ها می‌شود. مدیر کل ورزش حرفه ای و امور باشگاه‌های کشور گفت: بخش بزرگی از محدودیت باشگاه ها بدلیل دولتی بودن آنهاست که امیدواریم با خصوصی سازی این مشکلات حل شود. افشین داوری درباره خصوصی‌سازی در فوتبال گفت: بخش عمده تیم‌های لیگ به‌بخش خصوصی واگذار شده،...
همچنین، طبق صحبت‌های اخیر جهانگیری، معاون رئیس جمهور تیم‌های برتر پایتخت نیز باید در این راستا قدم بردارند و از این قاعده مستثنی نیستند.

مدیرکل ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌های کشور درخصوص اینکه چه مدت زمانی برای خصوصی‌سازی دو تیم مطرح پایتخت طول می‌کشد، گفت: باید مراحل قانونی، فرهنگی، زیرساختی و حقوقی فراهم شود، ولی با این وجود اراده این کار وجود دارد که همه باشگاه‌ها با توجه به‌در نظر گرفتن تمام جوانب و زیرساخت‌ها به‌بخش خصوصی واگذار شوند.

وی افزود: منابع دولتی درخصوص هزینه‌ها و درآمد محدودیت‌هایی دارند که در صورت واگذاری باشگاه‌ها و تیم‌ها به‌بخش خصوصی این محدودیت‌ها رفع شده، چراکه هیات مدیره آن بخش در مورد تخصیص اعتبارات در هر زمینه‌ای تصمیم می‌گیرد و همچنین آنها خدمات بهتری را به‌مردم ارائه می‌دهند.

داوری ادامه داد: از طرفی این احتمال وجود دارد که در صورتی که توانایی باشگاه بیشتر شود، انگیزه مخاطب بیشتر شده که در نهایت درآمد باشگاه افزایش می‌یابد.

مدیرکل ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌های کشور با اشاره به‌ایجاد این اداره کل، تصریح کرد: از برنامه سوم توسعه به‌بعد، باید این اداره شکل می‌گرفت که خوشبختانه از سال گذشته شروع به‌کار کرده، به‌دنبال آن با تصویب بند ۱۱۷ و اختصاص یک درصد از بودجه سازمان‌ها به‌ورزش که رقم قابل توجهی است، به‌خصوصی شدن باشگاه‌ها سرعت می‌بخشد.

وی بیان کرد: از سال گذشته مسؤولیت این اداره به‌عهده بنده واگذار شده که امیدوارم با تطبیق تمام امور از جمله امور حقوقی، اجتماعی و ورزشی با بخش خصوصی بتوانیم بخش بزرگی از محدودیت باشگاه‌ها که به‌دلیل دولتی بودن آنها است را مرتفع کنیم.

 پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی

حال جا دارد که خطاب به مدیرکل اسبق ورزش و جوانان استان (سال 1388) عرض کنیم که جناب آقای مدیرکل: «باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان» هم یک باشگاه صددرصد خصوصی است و نیازمند توجه وزارت ورزش و جوانان تا با احیای آن، قلوب میلیون ها جوان عاشق و دلداده برند ابومسلم را در این دیار شاد کرده و باعث شکوفایی و تعالی ورزش و کاهش آسیب های اجتماعی دامن گیر جوانان در این عصر گردد.