align=bottom
مدیرعامل مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی از بهره‌برداری موزه و نمایشگاه ورزش در آینده‎ای نزدیک در این مؤسسه خبر داد. علی‌اکبر هاشمی‌ جواهری درخصوص افتتاح این فضای جدید نمایشگاهی در مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی گفت: موزه و نمایشگاه ورزش در مجموعه ورزشگاه امام رضا(ع) تا دهه فجر امسال آماده بهره‌برداری خواهد شد. وی با اشاره به زیربنای این موزه، ادامه داد:...
این فضای نمایشی در مساحت 400 مترمربع در نظر گرفته شده و قرار است بخشی از آن به عنوان موزه خطی، محل نگهداری و نمایش اشیا و لوازم ورزشی از جمله مدال، توپ و پیراهن ورزشی نام‌آوران عرصه‌های مختلف ورزشی باشد.
هاشمی‌جواهری افزود: این اشیای ارزشمند ورزشی در شمار هدایای ورزشکاران به موزه حضرت رضا(ع) هستند که به موزه ورزشی انتقال داده می‌شوند و به معرض دید عموم گذاشته خواهد شد.
وی به دیگر بخش طراحی شده برای این موزه اشاره کرده و گفت: بخش دیگری از این فضای به نمایشگاه عکس اختصاص یافته که در برگیرنده تصاویری از حرم منور رضوی و نیز عکس‌هایی از فعالیت‌های ورزشی در جریان مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس است.
مدیرعامل مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی همچنین از گشایش یک فضای فرهنگی ـ تفریحی دیگر در این مؤسسه خبر داد و گفت: در بخش دیگری از زیربنای ورزشگاه امام رضا(ع) به مساحت 400 مترمربع فضایی در قالب کافه کتاب با کتاب‌های تخصصی در حوزه ورزش در حال آماده‌سازی و رونمایی طی ماه جاری است.
به گفته وی هدف از گشایش کافه کتاب در این مجموعه ورزشی، استفاده خانواده‌های ورزشکاران از فضایی مناسب در مدت حضورشان در مؤسسه تربیت بدنی برای همراهی فرزندان‌شان است.

آستان‌نیوز