گروه ب:

آمل، ساعت 17، کاله مازندران- ابومسلم خراسان

تهران، ساعت 17، پیکان – پتروشیمی

تهران، ساعت 19، پرسپولیس- جواهری گنبد

ارومیه، ساعت 17، ارومیه – آلومینیوم المهدی بندرعباس

 

هفته پنجم دور برگشت لیگ برتر والیبال فردا (چهارشنبه) آغاز می‌شود و در همین چارچوب 16 تیم در قالب هشت دیدار به مصاف یکدیگر می‌روند. در مهمترین بازی فردا تیم‌های کاله مازندران و ابومسلم خراسان که به ترتیب در رتبه دوم و سوم گروه "ب" قرار دارند به نبرد با یکدیگر می‌پردازند. این بازی تکلیف نایب قهرمان گروه "ب" را مشخص می‌کند. کاله امیدوار است با پیروزی در هفته‌های آینده نیم نگاهی به قهرمانی در گروه داشته باشد.

در دیگر بازی این گروه تیم بدون رقیب پیکان در تهران میزبان پتروشیمی است. شاگردان پیمان اکبری فردا(چهارشنبه) در حالی به میدان می‌روند که از صعود به مرحله بعد مطمئن هستند اما در سوی دیگر بازیکنان پتروشیمی برای قرارگرفتن در جمع چهار تیم برتر گروه باید هر سه بازی پیش روی خود را با پیروزی پشت سر بگذارند.

پیکان هنوز از مصدومیت مهدی بازارگرد رنج می‌برد و در دفاع اول آسیب پذیر است. باید دید سرمربی این تیم برای پوشش دفاعی مناسب چه تدابیر تاکتیکی را لحاظ می‌کند.

همزمان با این دو بازی شهر ارومیه میزبان تیم آلومینیوم المهدی بندرعباس است. هواداران پرشور آذربایجان درخانه از تیم خود تنها پیروزی می‌خواهند. آن هم مقابل حریفی که در دور رفت، خاطره تلخ شکست را بدرقه راهشان کرد. ارومیه دررقابت با پرسپولیس و شاید پتروشیمی به کسب آخرین سهمیه گروه "ب" برای صعود به جمع هشت تیم برتر لیگ می‌اندیشد. در بازی فردا هیچ یک از دو تیم حاضر به از دست دادن امتیاز نیستند و خوب می‌دانند شکست در این دیدار به معنی فراموش کردن آرزوی کسب جایگاه چهارم است.

درآخرین بازی گروه "ب"‌سرخ پوشان پرسپولیس تهران میزبان تیم بدون ادعای جواهری گنبد هستند. پرسپولیس برای حفظ امید به صعود از گروه به پیروزی نیاز دارد. این درحالی است که جواهری گنبد تنها به حفظ سهمیه لیگ برتر می‌اندیشد. گنبد در دور برگشت بازیهای خوبی به نمایش گذاشته و اگرچه تنها یک پیروزی در کارنامه خود دارد اما داود آهنگری خوب می‌داند نباید تیم سخت کوش جواهری را دست کم بگیرد.

دو تیم بانک کشاورزی و ارتعاشات از گروه "الف" از ساعت 15 فردا در خانه والیبال تهران به مصاف هم می‌روند. ارتعاشات در این فصل رقابتهای لیگ خوب می‌بازد و کمتر کسی برابر بانک شانسی برای این تیم قائل است. ازطرفی بانک کشاورزی انگیزه‌های زیادی برای پیروزی در میدان فردا دارد. بانک کشاوری برای رسیدن به جایگاه چهارم گروه باید ارتعاشات را مغلوب کند.

شهر کرمان دریک نبرد سنگین میزبان سایپای البرز است. بازیکنان جوان و با انگیزه کرمان در دور رفت بازی‌ها با پیروزی برابر مدعیان شگفتی ساز شدند.

شاگردان شهنازی در حالی به مصاف بزرگان سایپا می‌روند که انگیزه‌های زیادی برای به زانو درآوردن سایپا و تثبیت جایگاه چهارمی خود دارند. از سوی دیگر سایپا برای حفظ صدرنشینی خود در گروه و قهرمانی باید دو بازی از سه دیدار پیش روی خود را با پیروزی پشت سر گذارد و دوست ندارد درکرمان امتیاز از دست دهد. درساعت15 شهر یزد، شاهد دیدارپیشگامان کویر و داماش گیلان است. ملی‌پوشان داماش برای رسیدن به عنوان قهرمانی گروه و رقابت با سایپا باید سه برد را در سه هفته آینده به دست آورند. آنها خوب می‌دانند برای لغو جریمه 15 درصدی باشگاه باید در یزد پیروز شوند. پیشگامان نیز از ابتدای فصل برای کسب سهمیه و قرارگرفتن درجمع هشت تیم برتر لیگ برنامه‌ریزی کرده بود و حال برای رسیدن به این منظور کارسختی برابر داماش مدعی دارد.

باریج اسانس کاشان و دانشگاه آزاد فردا درشهر کاشان به نبرد با هم می‌پردازند. کاشانی‌ها برخلاف یکه تازی دور رفت، در مرحله برگشت متزلزل نشان داده‌اند. از سوی دیگر دانشگاه آزاد از زمان هدایت رضا ابراهیمی تیم متفاوتی شده است. دیدار این دو تیم از جهت تقابل تاکتیک‌های دو مربی و هنرنمایی ستارگانی چون امیرعفور دیدنی خواهد بود.

جدول زمانبندی رقابتهای لیگ برتر والیبال

گروه الف)

تهران، ساعت 15 ،بانک کشاورزی – ارتعاشات صنعتی ایران

کرمان، ساعت 17، کرمان – سایپا

یزد، ساعت 15، پیشگامان کویز یزد – داماش گیلان

کاشان، ساعت 17، باریج اسانس کاشان – دانشگاه آزاد

 

منبع : واحد مركزی خبر