ششمین هفته از دور برگشت لیگ برتر والیبال مردان(چهارشنبه) با برگزاری هشت دیدار آغاز می‌شود و در حساسترین بازی‌ها ابومسلم خراسان برابر ارومیه قرار می‌گیرد. این بازی در سالن مهران مشهد ، تیم پرطرفدار ابومسلم میزبان ارومیه است. ابومسلم بعد از سه هفته باخت متوالی حالا برای حفظ جایگاه سوم خود در گروه "ب" به مصاف ارومیه می‌رود و به جایگاه سوم می اندیشد و از سوی دیگر ارومیه برای قرارگرفتن در جمع هشت تیم برتر نیاز به امتیاز این بازی سخت دارد. سرمربی ابومسلم از هواداران این تیم خواست بازیكنانش را برای پیروزی یاری دهد. ....

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رقابت‌های این هفته از ساعت 16 فردا با رویارویی تیم‌های دانشگاه آزاد و پیشگامان كویر یزد آغاز می‌شود. این دو تیم امید چندانی به صعود به مرحله پلی آف ندارند و تنها برای حفظ سهمیه حضور در لیگ برتر به میدان می‌روند. دانشگاه آزاد با وجود نتایج خوبی كه در دور برگشت گرفت نتوانست شكست‌های پیاپی دور رفت خود را جبران كند و با وجود شایستگی به راحتی از صعود به مرحله پلی آف بازماند.

پس از این بازی خانه والیبال تهران شاهد رویارویی ارتعاشات و باریج اسانس خواهد بود. دیدار دور رفت این دو تیم یكی از جذاب‌ترین بازی‌های لیگ لقب گرفت. كاشان و ارتعاشات هر دو از جوانترین تیم‌های لیگ برتر امسال هستند. با این تفاوت كه كاشان برای كسب عنوان قهرمانی در گروه تلاش می‌كند و ارتعاشات دیگر حتی امیدی به ارتقای جایگاه خود از قعر جدول ندارد.

لیگ برتر والیبال از ساعت 17 فردا با شش دیدار دیگر پیگیری می‌شود، بازرگانی جواهری گنبد میزبان تیم والیبال پیكان است. صدرنشین در حالی به گنبد می‌رود كه برد و باخت تاثیر زیادی در قهرمانی آنان نخواهد داشت. پیمان اكبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اطمینان داد كه تنها برای برد مقابل بازرگانی و جواهری به میدان می‌رود.

بازی در شهر گنبد و مقابل هواداران پرشور این تیم برای هیچ بازیكنی ساده نیست. بنابراین انتظار بروز یك شگفتی و شكست تیم سوم جهان در گنبد هم نباید خیلی دور از ذهن باشد.

اما در یك نبرد حساس سایپا در كرج میزبان بانك كشاورزی است، سایپا با شكست برابر كرمان همانند شیرزخم خورده برای حفظ جایگاه خود در صدر جدول و برتری امتیازی نسبت به كاشان به هیچ حریفی رحم نمی‌كند و اجازه پیروزی به بانك كشاورزی را در كرج نخواهد داد. از سوی دیگر شاگردان مسعود آرمات نشان داده‌اند هر چقدر مقابل تیم‌های ضعیف بی‌انگیزه هستند برابر تیم‌های قدرتمند زهرآلود بازی می‌كنند و به ویژه در شرایط فعلی كه حتی یك شكست نیز آنها را از صعود به مرحله بعد باز می‌دارد.

در تماشایی‌ترین بازی فردا ستارگان ملی‌پوش داماش در رشت میزبان تیم یكدست و بدون ستاره كرمان هستند. داماشی‌ها امید اول قهرمانی در این فصل بودند اما نتایج متزلزل آنها حالا حسین معدنی را برای كسب مقام دوم گروه "الف" راضی كرده است، از سوی دیگر شاگردان ناصر شهنازی كه هیچ كس در شروع رقابت‌های لیگ شانس زیادی را برای آنها قائل نبود حالا برای صعود به مرحله بعد باید یكی از دو دیدار پیش روی خود را با پیروزی پشت سر بگذارند و بالاتر از بسیاری از حریفان مدعی گروه قرار بگیرند.

كاله تیم محبوب مازندران این هفته به ماهشهر رفته است تا برابر تیم قدرتمند اما كم فروغ پتروشیمی بازی كند. سرمربی پتروشیمی به خبرنگار ایسنا گفت كه تیمش صددرصد كاله را شكست می‌دهد اما بهروز عطایی پاسخ مربی حریف را به درون زمین بازی موكول كرد. تقابل تفكرات تاكتیكی بهروز عطایی و پرویز كاظمی در هدایت دو تیم و تكنیك فردی فرهاد نظری افشار و فورتادو از جذابیت‌های این دیدار است.

در آخرین بازی فردا رقیب ارومیه یعنی پرسپولیس میهمان آلومینیوم المهدی است، پرسپولیس با امتیاز نزدیكی نسبت به ارومیه دررقابت تنگاتنگ این تیم برای كسب سهمیه چهارم گروه نیاز به پیروزی در این دیدار دارد، به نظر نمی‌رسد سرخ پوشان دست خالی از این بازی برگردند.