مقام پنجم لیگ دسته اول فوتبال؛

جایگاهی كه مسوولان تیم ریشه دار ابومسلم به آن افتخار می‌كنند!

تیم فوتبال ابومسلم خراسان در پایان مسابقات لیگ دسته اول و در حالی كه تا روز آخر شانس اندكی برای رسیدن به دیدار پلی‌آف مسابقات داشت اما با قبول شكست در مقابل تیم فولاد گستر تبریز در دیدار پایانی لیگ، با 42 امتیاز در رده پنجم گروه دوم مسابقات جای گرفت، جایگاهی كه مدیران این تیم با اشاره به مشكلات ابتدای فصل به آن افتخار و عملكرد خود را با توجه به این جایگاه مثبت ارزیابی می‌كنند...

پس از پایان مسابقات لیگ دسته اول باز هم در شرایطی كه تیم برای آماده سازی خود به آرامش نیاز دارد، بحث كهنه مالكیت ابومسلم به میان آمد و محمد رضا عباسی، مالك و مدیرعامل سابق باشگاه ابومسلم با در اختیار داشتن سند انتقال مالكیت باشگاه، ادعای جدیدی را در این خصوص مطرح كرد، در حالی كه اسماعیل وفایی، مشاور اقتصادی استاندار خراسان رضوی و مالك باشگاه پرسپولیس ایران نیز به واسطه حكم كمیته انضباطی و صورت جلسه كمیته 5 نفره ورزش استان خود را مالك می‌داند.

 

این موضوع داغ‌ترین بحث اولین نشست مطبوعاتی باشگاه ابومسلم در زمان یك سال مدیریت وفایی بود كه در روز 29 اردیبهشت ماه برگزار و با جدالی سه ساعته میان خبرنگاران و مدیران باشگاه ابومسلم همراه شد و در انتها مدیران فعلی ابومسلم اعلام كردند كه به زودی حكم قضایی در این خصوص صادر و مشكل برای همیشه رفع خواهد شد.

 

اتهام و ادعاهای رییس هیات عامل باشگاه ابومسلم در خصوص ناپاكی‌های لیگ دسته اول هم از جمله مهمترین موضوعات این جلسه بود.

=================

كناره‌گیری تیم والیبال ابومسلم از دور حذفی لیگ‌برتر

تیم والیبال ابومسلم خراسان كه در فصل گذشته مسابقات لیگ برتر والیبال با وجود مشكلات مالی عدیده‌اش در مسابقات خوش درخشیده بود، پس از شكست در دو بازی از سه بازی دور حذفی مسابقات لیگ برتر در مقابل تیم باریج اسانس كاشان و عدم صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات و در حالی كه باید برای كسب مقام پنجم لیگ رقابت می‌كرد، به دلیل مشكلات مالی از ادامه مسابقات انصراف داد و در مكان نهم جدول رده‌بندی مسابقات لیگ برتر والیبال جای گرفت.

 

===================

 

سقوط تیم فوتبال پیام خراسان رضوی به لیگ دسته دو

تیم فوتبال پیام خراسان در ماه گذشته بحران بزرگی را تجربه كرد كه البته هنوز به اتمام نرسیده است. این تیم پس از آنكه با كسب پیروزی در دیدار آخر مسابقات لیگ دسته اول در مقابل تیم مس رفسنجان، 32 امتیازی شده و در رده نهم جدول رده بندی مسابقات در گروه اول قرار گرفت، به یكباره و به واسطه برخی فشارها بر فدراسیون فوتبال، با پرونده بدهی‌های پرداخت شده گذشته و حكم كسر سه امتیاز روبه‌رو شد كه با احتساب كسر این سه امتیاز، رییس فدراسیون فوتبال حكم سقوط تیم پیام به لیگ دسته دوم و ابقای تیم ماشین سازی تبریز را صادر كرد.

 

اگر چه این حكم در ابتدا با اعتراض گسترده پیامی‌ها و هیات فوتبال استان خراسان رضوی روبه‌رو شد و مسوولان این تیم اعلام كردند كه بدهی‌های خود را پرداخت و رضایت‌نامه شاكیان را به فدراسیون ارسال كرده‌اند، اما باز هم فدراسیون بر رای خود پا فشاری می‌كند و این پرونده هنوز در جریان است. قهرمانی تیم فوتبال جوانان پیام خراسان رضوی در گروه سوم مسابقات لیگ دسته اول كشور در ماه گذشته تنها موفقیت این باشگاه در فصل گذشته فوتبال كشور بودکه توجه چندانی به آن نشد.