تیم فوتبال ابومسلم خراسان با گذشت 8 هفته از آغاز لیگ دسته یک فوتبال کشور، اگرچه در امر سازماندهی و امور مربوط به باشگاهداری ظاهرا شرایط مساعدی دارد اما تاکنون نتوانسته خواسته‌های هواداران متعصب خود را برآورده کند. ابومسلمی‌ها که فصل را با علی حنطه آغاز کردند، خیلی زود و بعد از یک هفته به دلایل متعدد مجبور شدند حنطه را کنار بگذارند و به سراغ کاظم غیاثیان بروند، اما ظاهرا کاظم غیاثیان هم نتوانست در جدول بازی‌ها شرایط مساعدی را برای تیم مدعی صعود به لیگ برتر ابومسلم فراهم آورد، لذا از بازی هفته گذشته مقابل شهرداری اراک بود که سیاه‌پوشان خراسانی خداداد عزیزی را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود دیدند. هر چند قضاوت در مورد عزیزی و عملکردش زود است اما شکست در نخستین دیداری که خداداد روی نیمکت ابومسلم نشست و بعد از آن ناکامی در جام حذفی دوباره چهره هواداران و علاقه‌مندان به فوتبال خراسان را نگران کرده است. در ادامه گفت‌وگوی خراسان با چند تن از کارشناسان را در خصوص وضعیت ابومسلم از نظر خواهید گذراند....
چمنیان: ابومسلم در حد و اندازه لیگ برتری شدن نیست!
عباس چمنیان یکی از مربیان خراسانی است که به عنوان یک کارشناس فوتبال به سراغش رفتیم تا نظرش را در خصوص وضعیت تیم فوتبال ابومسلم خراسان بدانیم. چمنیان در گفت‌و‌گو با خراسان گفت: «خوش‌بختانه در 2 سال گذشته باشگاه ابومسلم خراسان روند مدیریتی باثباتی را پیدا کرده و این امیدواری را به وجود آورده است تا ابومسلم به جایگاه واقعی خودش برگردد، اما...» چمنیان دلایل نتیجه‌گیری ضعیف ابومسلم در فصل جاری را این‌گونه برمی‌شمرد: «... اما به اعتقاد من این تیم اول فصل خوب بسته نشده است. با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان وجود دارد باید ابومسلم در ابتدای فصل خیلی بهتر بسته می‌شد.» این کارشناس فوتبال می‌افزاید: «این تیمی که من در این فصل تاکنون دیدم بعید می‌دانم به لیگ برتر صعود کند. چراکه به نظر من تیمی که برای ابومسلم بسته شده است در حد و اندازه‌های صعود به لیگ برتر نیست!» عباس چمنیان که فصل گذشته از پیام خراسان به طرز عجیبی کنار گذاشته شد، به عنوان یکی از کارشناسان فوتبال مشهد در خصوص عملکرد خداداد عزیزی از زمان به عهده گرفتن سکان هدایت ابومسلم، به خراسان می‌گوید: «به نظر من خداداد تقصیر ندارد. چون من فکر می‌کنم این تیم پتانسیل و انسجام کافی را ندارد. باید ببینیم عزیزی در فرصت نیم فصل می‌تواند تغییراتی را در تیمش ایجاد کند یا نه.»

عزیزی: تیم نیاز به ترمیم دارد
سرمربی پرهیجان ابومسلم با نشستن روی نیمکت این تیم حس جنگندگی را به بازیکنانش انتقال داده است. خداداد عزیزی که 2 هفته است سکان هدایت ابومسلم را بر عهده گرفته، بعد از 2 شکست متوالی در گفت‌و‌گو با خراسان دلایل عدم نتیجه‌گیری تیمش را این‌گونه تشریح می‌کند: «عوامل مختلفی در این نتیجه نگرفتن دخیل است. از بدشانسی بگیرید تا موارد فنی. من معتقدم تیم ما در پست‌هایی نیاز به ترمیم دارد، اما پیش از آن به نظر من کم دقتی در زدن ضربات آخر و نبود حس جنگندگی در بین بازیکنان به تیم ما ضربه زده است. البته در این یکی، دو هفته‌ای که روی نیمکت نشسته‌ام جنگندگی بچه‌ها بیشتر شده است.» سرمربی تیم فوتبال ابومسلم خراسان می‌افزاید: «اگر تا پایان نیم فصل نتوانیم نقاط ضعف‌مان را ترمیم کنیم مجبوریم نیم فصل یارگیری کنیم.» عزیزی در مورد فاصله ایجاد شده میان ابومسلم و پیکان صدرنشین می‌گوید: «ما فقط با برد می‌توانیم به صدر جدول برسیم و باید منتظر باشیم تا پیکان هم امتیاز از دست بدهد. چاره‌ای جز این نداریم.» ابومسلم در فصل جاری بدون تردید با مشکل گلزنی هم رو‌به‌رو بوده است. این را آمار گل‌های زده پایین این تیم نشان می‌دهد. عزیزی در این مورد می‌گوید: «قبول دارم ما یک تمام‌کننده تمام عیار برای تیم نداریم. ما در تمرین با بچه‌ها کار می‌کنیم اما باز از 6 قدم توپ را بیرون می‌زنند. ما دیگر نمی‌دانیم باید چه کار بکنیم، اما ان‌شاء‌ا... درست می‌شود.» سرمربی ابومسلم به استفاده از سیستم‌های مختلف در بازی تیمش اشاره می‌کند و می‌افزاید: «ما در بازی‌های گذشته از سیستم‌های مختلفی استفاده کردیم اما متاسفانه توپ‌هایمان توی گل نمی‌رود.» از خداداد عزیزی می‌پرسیم با همان صراحت همیشگی پاسخ بدهید، واقعا این تیم کنونی ابومسلم پتانسیل لیگ برتری شدن را دارد؟ عزیزی تاملی می‌کند و می‌گوید: «به نظر من دارد. این را به خاطر این که خودم سرمربی هستم نمی‌گویم ولی انصافا در بازی‌هایی که با تیم‌های بالای جدول داشتیم حق‌مان باخت نبود و تیم ما خوب بازی کرد.»

مهاجرانی: یارگیری در ابومسلم بر حسب نیاز نبوده است
مرد کهنه‌کار فوتبال خراسان روزهای پرتنشی را در ابومسلم پشت سر می‌گذارد. حشمت مهاجرانی با آمدنش به ابومسلم توقعات را از تیم بالا برده و حالا هواداران ابومسلم نمی‌توانند بپذیرند در حالی که او و خداداد در ابومسلم هستند باز هم تیم اول شهرشان این‌گونه نتیجه می‌گیرد. مهاجرانی در خصوص نتایج اخیر تیمش به خراسان گفت: «هنوز زود است در مورد عملکرد خداداد نظر بدهیم، اما فکر می‌کنم بعد از آمدن خداداد عزیزی تیم دچار تحولات مثبتی شد. یکی از این تحولات به نظر من مهره‌چینی خوب عزیزی بود.» حشمت مهاجرانی، رئیس سازمان فوتبال ابومسلم خراسان افزود: «من در عدم نتیجه‌گیری ابومسلم همه را شریک می‌دانم. تیم ابومسلم نقاط ضعفی دارد که برخی از بازیکنان بر حسب نیاز تیم گرفته نشده‌اند. ما یک بازی‌ساز و تمام‌کننده خوب نداریم!» حشمت مهاجرانی می‌گوید: «من به خداداد خیلی امیدوارم.»

مرتضی اخوان‌ / روزنامه خراسان  ورزشی - مورخ پنج‌شنبه 1390/09/10