بالاخره بعد از گذشت یک سال از اداره هیئت والیبال خراسان رضوی توسط سرپرست، انتخابات هیئت والیبال استان برگزار شد و محمد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی و تنها کاندیدای این انتخابات برای 4 سال سکان‌دار والیبال استان شد. در این انتخابات که با حضور محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال برگزار شد، طاهری با کسب تمام آرا از مجموع 16 رأی مأخوذه، به این سمت منصوب شد. در حاشیه این انتخابات محمدرضا داورزنی به بیان نقطه نظراتش درخصوص آخرین وضعیت والیبال خراسان و ایران پرداخت. گزیده‌ای از صحبت‌های رئیس فدراسیون والیبال را می‌خوانید....
والیبال خراسان از پتانسیل بالایی برخوردار است
امیدوارم طاهری، رئیس جدید هیئت والیبال خراسان رضوی با همکاری و مساعدت تمام والیبالی‌های استان بتواند خراسان رضوی را با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که دارد به جایگاه واقعی خود در والیبال برساند، چون این استان همیشه والیبالیست‌های خوبی در تیم ملی داشته و در حال حاضر هم پتانسیل این را دارد که سهمیه بیشتری در تیم ملی داشته باشد. خراسان رضوی دارای کارشناسان و مربیان خوبی در والیبال است که چند سالی دچار رکود شده بودند و خوش‌بختانه امسال با تلاش و علاقه‌مندی جامعه والیبال، در استان تحرک خوبی صورت گرفته و خوشحالم که روی بازیکنان بومی سرمایه‌گذاری شده است. در آینده نیز باید شاهد این باشیم که والیبال خراسان رضوی علاوه بر تأمین تیم خود، به سایر تیم‌ها و استان‌ها نیز بازیکن بدهد و باعث خوشحالی ماست که در بخش بانوان و آقایان در رده‌های جوانان و نوجوانان و بزرگسالان شاهد حضور نمایندگان خراسان باشیم.

خراسان رضوی پتانسیل میزبانی بازی‌های بین‌المللی را دارد
استان خراسان رضوی سعی دارد میزبانی خوبی را در مسابقه‌های والیبال در سطح جهانی یا آسیایی داشته باشد و ما هم می‌دانیم که پتانسیل لازم برای میزبانی بازی‌های بین‌المللی را دارد و امیدواریم در آینده، خراسان را به عنوان قطب والیبال کشور ببینیم.

قرار گرفتن در بین 10 تیم برتر جهان، از برنامه‌های ماست
این‌که در مسابقه‌های جهانی دانش‌آموزی و ارتش قهرمان می‌شویم و در رده‌ سنی نوجوانان و جوانان رتبه‌ سوم جهان را داریم، حاصل تلاش جمعی است و امیدوارم با تلاش و همکاری دوستان والیبالی در شهرستان‌ها، ‌تیم بزرگسالان ایران را نیز جزو 10 تیم برتر جهان قرار دهیم و این یکی از برنامه‌های ماست.

2011، سال سختی برای والیبال ماست
در سال 2011 به دلیل این‌که میزبان مسابقه‌های جام ملت‌های آسیا هستیم و مسابقه‌های جهانی جوانان و نوجوانان را نیز در پیش داریم، سال سختی خواهیم داشت و نیازمند کار و تلاش و هماهنگی بیشتری هستیم و امیدواریم همکاران ما در خراسان کمک‌های زیادی در ایجاد زیرساخت‌های والیبال داشته باشند تا در راهیابی ایران به رده‌های بالا کمک کنند.

شانس حضور در المپیک لندن را داریم
ایران این شانس را دارد که به عنوان یکی از تیم‌های آسیایی جواز حضور در المپیک لندن را کسب کند. رئیس فدراسیون والیبال، تیم‌های نوجوانان و جوانان ایران را لایق ایستادن بر روی سکو در مسابقه‌های جهانی دانست و افزود: «در رده نوجوانان شرایط نسبت به گذشته کمی سخت شده چون 5 نفر از بازیکنانی که در سنگاپور، به همراه تیم ملی نوجوانان بودند، به لحاظ سنی نمی‌توانند تیم نوجوانان را همراهی کنند.» وی یادآور شد: «با وجود این‌که همیشه سعی‌مان بر این بوده که از رده جوانان کسی را به تیم نوجوانان برنگردانیم اما امسال برخلاف میل باطنی مجبوریم از 5 بازیکن استفاده مشترک داشته باشیم تا جایگاهمان را در جهان از دست ندهیم و بتوانیم به انتظارهای مردم جامه عمل بپوشانیم و پاسخ وظایفی را که بر دوشمان هست، بدهیم.»

دعوت از مربیان طراز اول دنیا برای به روز شدن علم مربیان لیگ برتر
رئیس فدراسیون والیبال در واکنش به درخواست‌های قوچان‌نژاد، سرمربی تیم والیبال ابومسلم خراسان مبنی بر سفرهای دوره‌ای رئیس فدراسیون والیبال به استان‌ها و نیز حضور مربیان تیم‌های لیگ برتری در اردوی تیم ملی برای آشنایی با نحوه تمرین‌های تیم ملی و جلوگیری از دوگانگی بازیکنان در انجام تمرین‌ها پس از بازگشت از تیم ملی، گفت: «در سال گذشته تلاش کردیم تا یکی از مربیان طراز اول دنیا را به ایران دعوت کنیم تا مربیان ما از علم روز والیبال بهره‌مند شوند اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد اما این برنامه را در دستور کار داریم و سفرهای استانی فدراسیون والیبال هم پیشنهاد خوبی است که باید بررسی شود.»
منبع: خراسان