قوچانی نژاد سرمربی تیم والیبال ابومسلم خراسان كه در پایان دور رفت لیگ برتر در رده دوم گروه ب قرار گرفت در پاسخ به سوالات خبرنگارمان در مورد آخرین مسابقه تیمش گفت:بازی خوبی بود غیر از گیم اول که نتوستیم بازی خوبی رو ارائه بدیم. از سه گیم دیگه رازی هستیم. پیکان تیم قابل احترام و بزرگی هست، چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ بار روانی اهرمهای خوبی دارد وخیلی طبیعی بود که بازی سختی باشه مابازی سختی رو پیشبینی کرده بودیم اما واقعا" برای امتیاز گرفتن از پیکان با اعتماد به نفس بالا پا به زمین گذاشتیم ولی طبیعی بود که غیر از گیم اول که خودمون رو گم کردیم در سه گیم دیگرخوب بازی کردیم....
ولی در بازی والیبال هرچی که امتیازها بالا تر میرود از پوئن 15-16 به بعد یک سری تمرکز وحرفه ای گری نیاز هست در آن اجرا شود و خطاها درصدش پایین تر بیاید که طبیعتا" پیکان در این قضیه خیلی بهتر عمل کرد ونتیجه لازم را گرفت.

-در ست سوم شما 8 بر 4 جلو بودید چه اتفاقی افتاد كه ست را واگذار كردید؟

بله ، احساسم این است که بچه ها به این باور لازم تو این قضیه نرسیده بودند که در عین حالی که خیلی روی این بحث کار کرده بودیم وخیلی صحبت کرده بودیم بحث خارج از مسائل فنی ،اگر این فاکتورها رارعایت کرده بودیم میتونستیم در هر شرایطی پیکان راشکست دهیم اما واقعا" نمی دونم بچه ها چرا احساسی شدن و آن باور لازم را پیدا نکردند که میتوانند این روند را ادامه بدهند.

 

به نظر شما از لحاظ فنی بود که بازیكنان كم آوردند؟

بله ،در عین حال از حق نگذریم، جدای از آن كه تک تک بازیکنان خوب ظاهر شدند ولی آقای امیر حسینی وقعا" نعمتی است برای والیبال ایران وپیکان . به بهترین شکل ممکن بچه ها شون راتغذیه کرد وبه جلو برد وبخش اعظم این برد مدیون کارزیبا و بالای فنی ایشون بود که خیلی خوب این تیم رو تغذیه کرد.

 

به طور كل از تیم راضی بودید؟

بله غیر از گیم اول از سه گیم بعدی راضی بودیم جز اینکه که گفتم به هرحال همون قانون حرفه ای بودن هستش. جز اینکه عرض کردم درلحظاتی لازم بود تمرکز کافی را داشته باشند تا بتوانند به نتیجه برسندو این مشکل پیش آمد اما الحمدالله در سه گیم بعد راضی کننده بود و ما انتظارمون این بود که مثل گیم اول بازی نکنیم که اون ابومسلمی که الان در صدر جدول هست رو نشون بدیم و اتفاقی نبوده الحمدالله در سه گیم آخر هم خیلی خوب بازی کردیم وقتی که پیکان درآمل كه واقعا" یک تونل وحشتی است برای تیم ها ، با اون جمعیت ، مقتدرانه كاله را شکست بدهد و یک گیم را 25 بر 11 بگیرد ، پس در خانه خودش قطعا" به این راحتی ها به هیچ تیمی باج نخواهد داد، به همین خاطر بازی برای ما راضی کننده بود.

 

فکر می کنید در دور رفت اشتباهات و اشکال کار کجا بود؟

ما زمانی هایی كه در زدن سرویس خیلی خوب عمل می کنیم و در بیشتر مواقع اینطور هستیم تا حدودی خط حمله تیم ها را از کار می اندازیم در دفاع روی تور خیلی خوب ظاهر می شویم و این کار راخیلی خوب انجام می دهیم مخصوصا" درشهر خودمان به هر حال بدون تعارف از حمایت تماشاچیان هم خیلی خوب بهره می بریم وهنوز هم در مشهد به هیچ تیمی نباختیم. دو باخت داریم، یکی در تهران به پیکان ودیگری در ارومیه به تیم ارومیه که به نظرم برای تیمی مثل ما که همیشه برای سقوط نکردن و میانه های جدول بسته میشود خیلی کارنامه و فاکتو خوبی است وکارنامه موفقی برای ما است. که الان هم با پیکان هم امتیاز هستام هستیم .

در نیم فصل بازیكنی جذب می كنید؟

متاًسفانه یکی دیگر ازهمین مسائل همین است. به هر حال تیم های بزرگی مثل پیکان ، داماش ، سایپا، توانایی این رادارند مافقط باید خودمان رابا فاکتور روانی ، استراحت وتمرین های بهتر ترمیم وتقویت کنیم به هیچ عنوان شرایط مالی ومسائل دیگر به مااجازه هیچگونه تقویتی رو نمی دهد وباید با همین بسازیم وادامه بدهیم که خوب این خودش سخت است اما هیچ چاره ای نداریم وفقط باید با همین شرایط ادامه دهیم

 

پیش بینی شما برای دور برگشت چیست؟

به هر حال ما دور بعد بازی های سختمان در داخل خانه است. دقیقا"مثل تیم های پیکان وارومیه .

بازی های حساس و سنگین ما با پتروشیمی و کاله هستند كه در بیرون از خانه است طبیعتا دور برگشت شرایط سخت خواهد بود امیدوارم بتوانیم همینطور ادامه بدیم اما کارمون بسیار سخت هست و باید خیلی مراقب باشیم یعنی قطعا"به راحتی دور رفت نخواهد بود.

به عنوان آخرین سوال ، فكر می كنید در پایان دور برگشت چه رده ای كسب خواهید كرد؟

امیدوارم بادقت وهمت بازیکنان وهمدلی کادر فنی جزء چهار تیم صعود کننده باشیم.