ورزش بوشهر نوشت: محمد کوتی به ابومسلم پیوست


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ورزش بوشهر: محمد کوتی مدافع 24 ساله فصل گذشته ایرانجوان بوشهر از این تیم جدا شده بود. مورد توجه غلام پیروانی سرمربی ابومسلم قرار گرفت و به این تیم پیوست. تا در لیگ جدید با لباس ابومسلم به میدان رود.  این بازیکن در فصل گذشته در 21 بازی برای این تیم به میدان رفت و 5 کارت زرد و یک کارت قرمز گرفت و در مجموع 1885 دقیقه برای این تیم بازی کرد.

خداداد عزیزی: 3 بازیكن لیگ برتری به ابومسلم می‌آیند، به خاطر ابومسلم به مشهد برگشتم، از سعید سهیلی سپاسگزارم


حسین هوشیار و محمد منصوری از بازیکنان سابق پرسپولیس، یونس شاکری از فجرسپاسی، محسن نیسانی از شهرداری تبریز و همچنین محمد کوتی و مرتضی غلامعلی‌تبار اخیرا به تیم اضافه شدند.  طی روزهای گذشته فوتبال مشهد با حاشیه‌های عجیبی همراه شده بود. این حواشی البته از فحاشی لیدرهای ابومسلم به مدیرفنی این تیم شروع شد و دامنه‌اش هم با تهدید غلام پیروانی به ترک مشهد، انتقاد حشمت‌خان مهاجرانی از فضای کاری این شهر، صدور بیانیه باشگاه ابومسلم و چندین و چند واکنش دیگر همراه بود. همه این‌ها باز می‌گشت به جنجال‌سازی همان چند لیدر که در دومین جلسه تمرینی ابومسلم به ورزشگاه کارگران مشهد آمده بودند تا در همان بدو تمرینات به طور خودجوش علیه مدیرفنی این تیم فحش بدهند، و بعد هم الفاظی را نثار افتخار فوتبال شهرشان کنند که حتی دشمنان خداداد هم از آوردنش شرم دارند! البته بماند که در غیاب مدیران پایتخت‌نشین ابومسلم و عدم توجه دیگر مسئولان فوتبال خراسان؛ حشمت‌خان مهاجرانی، این یگانه اسطوره فوتبال مشهد بار دیگر به تنهایی جور فوتبال بی در و پیکر این استان را کشید و با فرستادن خداداد به یک مسافرت چندروزه توانست این حواشی سنگین را از اطراف تیم جمع کند. حاشیه‌هایی که درست در حساس‌ترین زمان ممکن پیش از شروع مسابقات لیگ رخ داد و در صورت ادامه‌دار شدن، بی‌تردید ضربه‌ای مهلک به پیکره ابومسلم وارد می‌آورد....

خداداد عزیزی: یك میلیارد تومان رقم واقعی بازیكنان ایرانی نیست

خداداد عزیزی كه سابقه حضور در تیم كلن آلمان را در كارنامه دوران بازیگری‌اش دارد پیش‌بینی می‌كند با تداوم شرایط فعلی در فوتبال ایران تا چند سال آینده لیگ كشورهای عربی هم بازیكنی از ایران نمی‌گیرند.خداداد عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا خراسان در پاسخ به این سوال كه چرا تعداد لژیونرهای ایرانی در فوتبال اروپا كم شده است، گفت: فكر می‌كنم كه همه می‌دانند چرا لژیونر نداریم. دلیلش این است كه فوتبالمان بسیار ضعیف شده است. عده‌ای مدعی‌اند كه تیم ملی قوی داریم، ولی فكر می‌كنم كه تمام ظواهر و جوانب نشان می‌دهد كه فوتبال ما ضعیف شده است. نه تنها در جا می‌زنیم، بلكه به عقب برگشتیم. الان می‌بینیم كه عمان هم در فوتبال انگلیس نماینده دارد اما ما نداریم...

کاپیتان از ابومسلم می‌رود؛ سعید خانی : دلیلش را نمی‌دانم؛ از "خداداد عزیزی" بپرسید

كاپیتان فصل گذشته تیم فوتبال ابومسلم خراسان گفت: جدایی‌ام از ابومسلم قطعی است.سعید خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_ منطقه خراسان، از ترك قطعی تیم ابومسلم خبرداد و افزود: فكر نمی‌كنم با این شرایطی كه ابومسلم دارد، این فصل را بمانم؛ رفتنم از این تیم قطعی است و فكر می‌كنم این نظر مشترك من و كادر فنی باشد.وی ادامه داد: البته منظور از كادر فنی تنها شخص خداداد عزیزی است و درغیر این صورت غلامحسین پیروانی در خصوص ماندن من مشكلی ندارد.خانی در پاسخ به علت رفتن خود از تیم ابومسلم، به ایسنا گفت: از كادر فنی علت را بپرسید و به من هم بگویید؛ به خاطر نظری كه كادر فنی نسبت به من دارد و اتفاقاتی كه افتاده است، من هم زیاد مایل به ماندن در تیم نیستم.وی افزود: فعلا نیازی به صحبت كردن راجع به اینگونه مسایل نیست و امیدوارم در آرامش كارشان را ادامه دهند تا ببینم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

خداداد عزیزی: من عاشق ابومسلمم و در حد توانم همیشه سعی می کنم صادق باشم و با روراستی کار کنم


چند روز بعد از اتفاقات مشهد و برخورد نامناسب طرفداران ابومسلم با خداداد عزیزی، او سفت و سخت از این برخوردها انتقاد می کند. خداداد معتقد است، آنها که از ابومسلم دور افتاده اند می خواهند به از طریق ضربه زدن به او، این تیم را ناکار کنند. بخشی اعظمی از مصاحبه صرف همین بحث شد اما در پایان درباره ماجرای علی دایی و مطرح شدن نام او در دادگاه اختلاس هم دقایقی حرف زدیم. *آقای عزیزی! مشهد هستید؟ نه، فعلا مسافرتم و در کنار تیم نیستم. *هنوز روزنامه ها درباره اتفاقات تمرین ابومسلم می نویسند و برخورد بدی که طرفداران با شما داشتند. گویا خیلی هم دلخورید. مگر می شود دلخور نبود اما کلا اتفاقاتی که افتاد اهمیت زیادی نداشت. در فوتبال ایران این چیزها طبیعی است فقط من نمی دانم چرا لیدرها و تماشاچی ها می خواهند برای تیم مربی و بازیکن تعیین کنند. متاسفانه درفوتبال ما این مسئله جا افتاده. وقتی لیدر به خودش جرات می دهد یقه علی دایی را بگیرد، باید چه توقعی داشت؟...

جواد آرین‌منش، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی: لزوم شناسایی و مقابله با ریشه‌ اوباشگری در ورزش


ملاحظه اخبار مربوط به حادثه درگیری خداداد عزیزی با تماشاگران و صدور اطلاعیه باشگاه ابومسلم در واکنش به حادثه عصر روز یک‌شنبه مبنی بر حرمت‌شکنی تعدادی تماشاگر و طرفدار تیم مذکور، عبور از خط قرمزهای اخلاقی و حرکات دور از شئون اخلاقی از سوی برخی مربیان، بازیکنان و تماشاگران یکی از ده‌ها و صدها مورد بداخلاقی است که در سال‌های اخیر به موازات حرفه‌ای شدن ورزش در ورزشگاه‌های ما رخ داده که اساسا با روح و فلسفه ورزش منافات کامل دارد. فلسفه اصلی ورزش و تربیت‌بدنی، تقویت روح و جسم، سلامت فردی و اجتماعی، ارتقا و توسعه همکاری‌های جمعی و اخلاق اجتماعی و نیز رواج ایثار و گذشت است. لذا سیاستگذاران ورزشی، مدیران اجرایی، کلیه دست‌اندرکاران و علاقه‌مندان و تماشاگران، باید افعال و رفتار خود را در این مسیر جهت‌دهی نمایند تا اهداف کلی ورزش و تربیت‌بدنی در جامعه محقق گردد. در میان رشته‌های ورزشی، ورزش فوتبال از جاذبه‌های بیشتری برخوردار است و بیشترین تماشاگران را به خود جذب نموده است و به دلیل حرفه‌ای شدن و برخورداری از جاذبه‌های مادی در معرض آسیب‌های بیشتری قرار دارد. ...

احتمال حضور یک مربی آلمانی در کادر فنی ابومسلم؛ محمد منصوری به مشکی‌پوشان خراسان پیوست


محمد منصوری به تیم فوتبال ابومسلم خراسان پیوست. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، بازیكن سابق تیم‌های فوتبال پرسپولیس تهران و ذوب‌آهن اصفهان برای فصل آینده با مسوولان باشگاه ابومسلم به توافق رسید. وی كه سابقه عضویت در ابومسلم را نیز دارد، برای دریافت تسویه‌حساب خود از باشگاه ذوب‌آهن به اصفهان سفر كرده است. سید هاشم حسینی، سرپرست تیم فوتبال ابومسلم خراسان با تایید این خبر، افزود: همچنین پیوستن یك مربی آلمانی به كادر فنی ابومسلم تقریبا قطعی شده است.

خـداداد عـزیـزی كـیـست؟ نگاهی به زندگی حماسه‌ساز ملبورن به مناسبت تولدش

خبرآنلاین به مناسبت 42 سالگی خداداد عزیزی در گزارشی به مرور زندگی غزال تیزپای فوتبال ایران پرداخته است.

به گزارش ایسنا،‌ در این مطلب می‌خوانیم:

اپیزود اول/ آخر بهار بود. اول تیر بود و از آسمان آتش می‌بارید. پیرمرد عرق پیشانی‌اش را با پشت دست پاک کرد. سرش را به آسمان کرد و پس از شکر خدا گفت: خداداد. مادر لبخندی زد و پیشانی نوزادش را بوسید و گفت: عاقبت بخیر بشی.

اپیزود دوم/ پیرمرد به دست‌های پینه بسته‌اش که نگاه می‌کرد و به رنج‌هایی که برای گذران زندگی کشیده نگران می‌شد؛ نگران خداداد، پیرمرد مثل تمام پدرهای دنیا فکر می‌کرد تا پسرش درس نخواند و دانشگاه نرود دعای مادر مستجاب نخواهد شد. پس زیر تیغ آفتاب و همان‌طور که زمین خدا را برای کشت آماده می‌کرد مدام حرص می‌خورد و حسرت... حسرت اینکه کاش پسرش عاشق درس بود و این‌قدر در کوچه پس کوچه‌ها و زمین‌های خاکی به دنبال توپ پرسه نمی‌زد. حق داشت البته، تا آن روز هیچ کس ندیده بود که لگد زدن به توپ برای کسی آب و نان شود. در فلسفه هم‌نسلان پیرمرد چرخ زندگی فقط با زور بازو می‌چرخید و هنر انگشتان دست.

اپیزود سوم/ خداداد اما خارج از فلسفه افلاطونی پدر همه را عاشق خودش می‌کرد. توپ که به پایش می‌رسید روحش پرواز می‌کرد. همه را جا می‌گذاشت. طوری شد که شهر پر شد از نام خداداد. همه از جادوگر کوچکی می‌گفتند که در رضاییه مشهد داشت بزرگ می‌شد. پیرمرد اما هنوز از این دلخور بود که خداداد نه دل به درس می‌دهد و نه دل به کار، پسرک بازیگوش همه را دور می‌زد؛ معلم کلاس و استاد گچ‌کار از دستش عاصی بودند. درست مثل مدافعان حریف که ذله‌اش می‌شدند.

اپیزود چهارم/ خداداد وارد دبیرستان حاج تقی که شد، وارد تیم‌های باشگاهی مشهد که شد برای خودش نامی دست و پا کرد. در مسابقات آموزشگاه‌های مشهد کسی نبود که از او حرف نزند. در آن پاییزهای زرد مشهد و زمستان‌های استخوان خرد کن او با دریبل‌هایش همه دانش‌آموزان را گرم می‌کرد. پس زمین‌های خاکی رضاییه و گمرک مشهد، شد جولانگاه پسر چشم بادامی که دل هر مربی را می‌برد. اگر آن روزها همه دبیرستان آقا مصطفی و شریعتی و هنرستان مهدیزاده را با آمار بالای قبولی کنکوری‌های‌شان مثال می‌زدند، دبیرستان حاج‌تقی را همه با خداداد می‌شناختند. با این حال مدیر دبیرستان امیرکبیر رندی می‌کند و خداداد را از دبیرستان حاج‌تقی به دبیرستان خودش می‌برد. جدایی خداداد از دبیرستان حاج‌تقی اما داستان‌ها داشت؛ در این جدایی البته ردپای ابومسلمی‌ها خوب دیده می‌شود. چرا که مدیر دبیرستان امیرکبیر کسی نبود جز برادر جهانگیر زنده دل، یکی از مسئولان ابومسلم آن زمان. پس خداداد خیلی زود سیاه‌پوش می‌شود.

اپیزود پنجم/ اولین پولی را که از فوتبال درآورد نمی‌دانست به پدر نشان دهد یا نه. پدر اما هنوز هم پایش در یک کفش بود که فوتبال نان و آب نمی‌شود. با این حال پسر یک دنده و لجوجش را خوب می‌شناخت. او آن کاری را می‌کرد که دلش می‌خواست. پس پیرمرد هم دعایش کرد؛ عاقبت بخیر بشی... دعای پدر و مادر کار خودش را می‌کند. پسر پیرمرد شریف فریمانی نه دکتر شد و نه مهندس، نه معلم شد و نه کاسب، شد ستاره فوتبال خطه خورشید. مادر اما نبود تا ببیند عاقبت بخیری پسر ریزه‌میزه‌اش را. مادر اما نبود تا باز با چشمان مخملی‌اش برای مرد شدن پسرش اشک شوق بریزد. حالا چشمان بادامی خداداد برای دیدن روی ماه مادر آب می‌شدند. کاش هیچ ستاره‌ای نبود و مادر بود. این را هنوز هم که پای حرف خداداد می‌نشینی می‌توانی از لابلای حرف‌هایش با حسرتی بی‌پایان بشنوی هزار بار.

اپیزود ششم/ اسماعیل شجیع آن روزها فکرش را هم نمی‌کرد که بازیکن تند مزاج و خوش تکنیکش روزی خواهد شد دردانه فوتبال ایران. با این حال حواسش به شکارش بود و تمام انرژی‌اش را می‌گذاشت تا پدیده‌اش هرز نرود. حالا نام خداداد مرزهای خراسان را درنوردیده بود و به پایتخت هم رسیده بود. به جایی که شکارچیان بزرگ در انتظار شکار غزالی خوش نقش تورهای‌شان را پهن کرده بودند. خداداد با رفیق گرمابه و گلستانش هادی کافی برای سربازی می‌روند پایتخت. می‌شوند سرباز فتح تهران. حالا عزیزی با شلیک‌های مرگبارش سلام نظامی همه فرماندهان فوتبال را مقابل خود می‌بیند. حتی فرماندهان تیم ملی را.

اپیزود هفتم/ خداداد مشهد بیا نبود دیگر. پایتخت‌نشین‌های خوش‌نشین ول‌کنش نبودند؛ پدر بی‌تابش بود اما هر روز می‌شنید که خدادادش حساب‌های بانکی‌اش دارد پرتر از روز قبل می‌شود و محبوب‌تر. کم‌کم باورش شد لگد زدن به توپ در این دنیای پر هیاهو خوشبختی می‌آورد. در یکی از غروب‌های پاییزی از همان غروب‌های دلگیری که خورشیدش زود به خانه می‌رود و غم نبود عزیزان در دلت خانه می‌کند پیرمرد شنیده بود که خبرهایی است؛ شنیده بود پسرهای ایرانی رفته‌اند به دورترین جای دنیا که بجنگند برای غرور. خدادادش هم رفته بود؛ پس دعا می‌کرد و صلوات می‌فرستاد با تسبیح قدیمی‌اش. از تلویزیون دید که پسرش مثل یک یوز دارد از روی تابلوی تبلیغاتی استادیوم ملبورن می‌پرد و همه ایرانی‌ها دنبالش می‌کنند. نفهمید داستان چیست؟ همین که به خودش آمد دید کوچه‌شان پر شده از جمعیتی که هجوم آورده‌اند به در خانه‌شان و مدام فریاد می‌زنند خداداد عزیزی. عاقبت به خیر شده بود پسر پیرمرد...

اپیزود هشتم/ مشهد- تهران- ملبورن- کلن- لیون- لس آنجلس- دوبی- تهران و دوباره مشهد. خداداد به خاطر پدر پیش پدر است. در تمام این سال‌ها هر وقت به سراغش رفتیم گفت این مسیر را خودش انتخاب نکرده بود. می‌گفت اصلا هم تلاشی برای رفتن این مسیر نکرده است. گفت فوتبال برایش تفریح بود و نه هدف. حرفش این است که در تمام روزهای گذشته یک نیرویی او را به جلو رانده است و او بی اراده این مسیر را رفته است. او تمام این مسیر را چشم بسته رفته و حتی اجازه پیاده شدن و نفس تازه کردن هم نداشته است. خواب هیچ آرزویی را هم ندیده است. حسرت هیچ چیزی را هم در زندگی نداشته و ندارد جز جای خالی مادر. مادری که اگر الان بود تمام زندگی و دارایی‌اش را برای مداوایش به پایش می‌ریخت. تمام محبوبیتش را می‌داد تا دستان گرمش را در دستش بگیرد. همین هست که الان می‌گوید «تمام دنیای من بابامه».

اپیزود نهم/ حالا در چهل و یک سالگی می‌گوید که دیگر آرزو و آمالی ندارد. می‌گوید تا به امروز پیش هیچ کسی گردن خم نکردم و خواهشی نکردم. زیر بار حرف زور هم نرفتم که اگر رفته بودم الان 400 تا بازی ملی داشتم. می‌گوید نمی‌خواهم زیاد زنده بمانم تا حتی سربار بچه‌هایم باشم. می‌گوید می‌خواهم در شصت سالگی بمیرم تا با عزت از قطار دنیا پیاده شوم.

اپیزود پایانی/ پیرمرد سرش را به آسمان کرد و پس از شکر خدا گفت: خداداد. مادر لبخندی زد و پیشانی پسر را بوسید و گفت: درپناه خدا عاقبت بخیر بشی...

گل نوشت: باشگاه ابومسلم فایل صوتی رو کرد ؛ درخواست میلیاردی میثاقیان از ابومسلم!


پیش از حضور شاغلام در مشهد و به دست گرفتن سکان هدایت ابومسلم، مسئولان باشگاه ابومسلم با اکبر میثاقیان مذاکراتی داشته اند که بنابه گفته ابومسلمی ها این مذاکرات بدلیل عدم توافق برسر مسائل مالی نهایی نشده است. با وجود این، میثاقیان طی روزهای گذشته اعلام کرد که برای حضور بر روی نیمکت ابومسلم هرگز بحث مالی را پیش نکشیده است. گفته هایی که با اظهارات مسئولان این تیم مشهدی در تضاد بود. بر همین اساس بهزاد تیمورپور، سخنگوی باشگاه ابومسلم طی تماسی با سایت گل در پاسخ به اظهارات میثاقیان می گوید:«اگرچه با توجه به شرایط فعلی فوتبال مشهد نمی خواستیم صحبتی علیه کسی انجام دهیم اما آقای میثاقیان پس از مذاکرات مان حرف هایی را به میان آوردند که نمی توانیم به راحتی از کنار آن بگذریم و باید پاسخی در خور ادعاهای ایشان بدهیم.» وی توضیح می دهد:«پس از اینکه نتوانستیم در زمینه سرمربیگری ابومسلم با خداداد به توافق برسیم، گزینه های مختلفی را مورد بررسی قراردادیم که بدلیل خواست هواداران اولویت اصلی با اکبر میثاقیان شد. ...

غلامحسین پیروانی: برای صعود به لیگ‌برتر ناامید نیستم، ابومسلم نیازمند پنج مهره كلیدی است دل‌نازك نیستم اما از تهمت ناروا ناراحت می‌شوم


سرمربی جدید تیم فوتبال ابومسلم خراسان گفت: تیم نیازمند پنج مهره كلیدی است. غلامحسین پیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، عنوان كرد: دو بازیكن در خط دفاعی، یك هافبك و دو مهاجم باید جذب شوند تا در كنار 13 بازیكن فعلی بتوان یك ابومسلم قوی تشكیل داد. وی ادامه داد: برای موفقیت یك تیم چهار فاكتور رسانه‌ها، تماشاگران، مدیریت و كادر فنی و بازیكنان لازم است كه این‌ها باید با هم هماهنگ باشند و اگر یكی از آن‎ها لنگ بزند، از موفقیت خبری نیست. وی تصریح كرد: عاشق كارم هستم و به همین دلیل اصلا در مورد پول صحبتی نكرده‌ام و فقط شرطم برای حضور در ابومسلم جذب بازیكنان خوب بوده است. سرمربی جدید تیم فوتبال ابومسلم خراسان خاطرنشان كرد: به دنبال كسب آبرو و موفقیت در ابومسلم هستم و همه باید در این راستا كمك كنند. وی با تاكید بر استفاده از بازیكنان جوان و بومی در تیم فوتبال ابومسلم، افزود: برای صعود به لیگ‌برتر ناامید نیستم و به قله فكر كرده و تمام تلاش خود را خواهم كرد اما گاهی اوقات فوتبال روی بد خود را به انسان نشان می‌دهد....

خداداد عزیزی مدیر فنی باشگاه ابومسلم شد

خداداد عزیزی مدیر فنی باشگاه ابومسلم خراسان شد.
 
بهزاد تیمورپور، سخنگوی باشگاه ابومسلم خراسان در گفت‌‎وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، با اعلام این خبر افزود: عزیزی از پیشكسوتان ارزشمند باشگاه است و خوشبختانه توانستیم وی را برای این پست به خدمت بگیریم.
 
وی ادامه داد: هیات عامل باشگاه با تشكر از زحمات خداداد عزیزی در طول فصل گذشته، از وی خواست تا دراین فصل به عنوان مدیر فنی در باشگاه فعالیت كند.
 

وی خاطرنشان کرد: عزیزی قرارداد سفید با باشگاه ابومسلم امضا کرده است.

اهم رویدادهای وبگاه رسمی هواداران ابومسلم خراسان