پدیده‌، سیاه‌جامگان و ابومسلم در نقطه جوش! هفته پایانی لیگ دسته اول فوتبال کشور در حالی امروز به پایان می‌رسد که بی‌شک روزی سرنوشت‌ساز در فوتبال خراسان‌رضوی به شمار می‌آید.  در سالی که استانمان برای اولین‌بار با سه تیم در این مسابقات شرکت کرد، چرخ روزگار به گونه‌ای چرخید که امروز در ایستگاه آخر، مشهدی‌ها در نقطه جوش هستند! سه تیم پدیده‌، سیاه‌جامگان و ابومسلم بازی‌های حساسی دارند‌. دو تیم برای صعود مستقیم به لیگ برتر و ابومسلم برای ماندن در لیگ یک به غروب شیرین امروز دل بسته‌اند؛ اگرچه صعود یک تیم مشهدی به لیگ برتر قطعی شده، اما اینکه این تیم پدیده باشد یا سیاه‌جامگان، امروز معلوم می‌شود. از سوی دیگر ابومسلم هم که اکنون عملا سقوط کرده با پیروزی در دیدار امروز می‌تواند دلخوش به رایزنی‌های مسئولان برای تکرار بازی با آلومینیوم هرمزگان و احتمالا ماندن در لیگ یک باشد. بازی‌های امروز به‌طور هم‌زمان و از ساعت 15 :16دقیقه در سراسر کشور برگزار می‌شود....

رقابت شانه به شانه سیاه‌جامگان و پدیده

در گروه الف مسابقات، پدیده و سیاه‌جامگان آن‌قدر خوب کار کرده‌اند که هیچ استرسی برای صعود مستقیم و حضور در پلی‌آف ندارند. دو تیم مشهدی از دو هفته قبل لیگ را برای بقیه تیم‌ها تمام کردند و با فاصله خوبی که از تیم‌های سوم و چهارم جدول گرفته‌اند، تنها با یکدیگر رقابت دارند. تا همین هفته پیش این سیاه‌جامگان بود که از پدیده پیش افتاده بود، اما تساوی بدون گل آن‌ها در بندر‌عباس این امکان را برای پدیده فراهم کرد تا با گلباران تیم گهردرود به صدر جدول رفته و ابتکار عمل را در هفته آخر به‌دست بگیرد. شاگردان اکبر میثاقیان با این همه روی کاغذ کار دشوارتری در مقایسه با سیاه‌جامگان دارند؛ چرا‌که آن‌ها مهمان تیم گل‌گهرسیرجان هستند، اما شاگردان مهاجری در مشهد به میدان رفته و از امتیاز میزبانی برخوردارند. حریف سیاه‌جامگان (الوند همدان) در رتبه یکی مانده به آخر قرار دارد و از آنجایی که هیچ انگیزه‌ای برای پیروزی ندارد، احتمالا مثل گهردرود در مشهد گلباران می‌شود. این می‌تواند پایان خوبی برای سیاه‌جامگان باشد تا با تساوی یا شکست احتمالی پدیده در سیرجان به صورت مستقیم به لیگ برتر برود. همه این‌ها البته آن‌گونه که گفته شد در جایی است که پدیده در سیرجان برنده نباشد؛ چرا‌که اگر شاگردان میثاقیان در سیرجان برنده از زمین بیرون بیایند، سیاه‌جامگان اگر حریفش را هم دو رقمی کند، نمی‌تواند مستقیم به لیگ برتر برود و باید خودش را مهیای بازی پلی‌آف کند. در غیر‌محتمل‌ترین پیش‌بینی ممکن اگر پدیده ببازد و سیاه‌جامگان مساوی کند باز هم این پدیده است که با توجه به تفاضل گل بهتر اول می‌شود‌. این یعنی سیاه‌جامگان فقط زمانی صعود می‌کند که پدیده ببازد یا مساوی کند و تیم الوند همدان را در مشهد مغلوب کند. در جدول هم اکنون پدیده با 43 امتیاز و تفاضل 16 در صدر است و سیاه‌جامگان با 42 امتیاز و تفاضل 9 در جایگاه دوم قرار دارد.

ابومسلم به‌دنبال کورسوی امید

 

در شرایطی که در گروه الف مسابقات دو تیم مشهدی برای صعود می‌جنگند، در گروه ب، ابومسلم همچنان کورسوی امیدی برای ماندن دارد. این تیم که بدون احتساب بازی نیمه‌تمام هفته قبل خود اکنون با 22امتیاز در رتبه یکی مانده به آخر جدول قرار دارد، امروز باید به مصاف پاس همدان در شهر خودش برود. تیمی که میراث‌دار نام بزرگ پاس سابق و برای ماندن در لیگ محکوم به شکست ابومسلم است. پاسی‌ها با 26 امتیاز در جایگاه دهم جدول 13 تیمی قرار دارند و برای اینکه خیالشان بابت ماندن راحت شود، با تمام وجود برای شکست ابومسلم به زمین می‌آیند. البدر بندر کنگ تیم یازدهم و 25 امتیازی این گروه امروز با ایران جوان بوشهر بازی دارد که دارای شانس حضور در پلی‌آف است و برای همین باقدرت به میدان می‌آید. همه این شرایط دست به دست هم داده تا ابومسلم برای ماندن در لیگ به معجزه نیاز داشته باشد. این تیم امروز باید کاری کارستان کند و ابتدا 3امتیاز ازپاس همدان بگیرد و بعد امیدوار باشد البدر ببازد تا 25‌امتیازی بماند و سپس دست به دامن فدراسیون بشود تا بازی نیمه‌تمام خود را با آلومینیوم هرمزگان دوباره برگزار کند تا شاید با پیروزی در این بازی بتواند در لیگ بماند!!! اتفاقی که ناگفته پیداست بسیار دشوار است و غیر از بحث فنی که توان فوق‌العاده‌ای می‌طلبد یک عزم جدی در مدیریت ورزش استان می‌خواهد که تجربه ثابت کرده وجود خارجی ندارد! در روزهایی که حق به گردن مشهدی‌ها بود، مجموعه مدیریت ورزش استان نتوانست از نمایندگان خود دفاع کند. امروز که کار تماشاچیان ابومسلم در بازی قبل این تیم جای هیچ  دفاعی نگذاشته است، آن‌گونه که گفتیم فقط و فقط یک معجزه می‌تواند حکم به ماندن مشکی‌پوشان دهد وگرنه سرنوشتی چون پیام در انتظار این تیم ریشه‌دار مشهدی است.

*با نصب نوار ابزار شهرآرا آنلاین بر روی مرورگر خود، آخرین اخبار این رسانه را بدون ورود به سایت دریافت نمائید.

کد خبرنگار : 92121
تعد