قائم مقام مالك باشگاه ابومسلم خراسان : در ایران باشگاه ابومسلم جزو پنج تیم ریشه‎دار است و هوادار پیر و جوان فراوانی دارد؛ هوادارانی که اولویت اولشان ابومسلم است و رنگ‌های دیگر در اولویت‌های بعدی آنان قرار دارد و این تیم، فقط در خراسان هوادار نداشته و می‌توانیم بگویم تیم پرطرفدار شرق ایران است اما متأسفانه در 10 سال اخیر بی‌مهری‌های زیادی نسبت به این بخش عظیم شده است. قائم مقام مالك باشگاه ابومسلم خراسان افزود: از آنجائیکه هواداران ابومسلم از میان هیآت مذهبی شکل گرفته‌اند، اعتقاد داریم باشگاه ابومسلم جزو اصیل‌ترین باشگاه‌هاست كه هواداران ویژه‌ای دارد و درکمتر جایی می‌توان این هواداران را پیدا کرد؛ هوادارانی که محل ساماندهی آنها انجمن و کانون نیست بلکه از بطن یک هیات مذهبی با بیش از 18 سال سابقه بیرون آمده‌اند و این یک ظرفیت فرهنگی بسیار مناسبی است....


 

در یك گفت‌وگوی تفصیلی از شانس این تیم برای صعود به لیگ‌برتر، برنامه‌های فصل آینده و تمام اتفاقات ریز و درشت یك سال اخیر این تیم گفت و با تاكید بر افشاگری در پایان فصل برای روش شدن اذهان هواداران، تصریح كرد: نام‌هایی را خواهم گفت تا عده‌ای دیگر نتوانند حداقل اسم ورزش را در مشهد ببرند.حسن ناصری‌پور گفت: در ورزش فوتبال چند ابزار وجود دارد که بدون آن‌ها نمی‌توان موفق بود که می‌توان به هوادار، مدیریت و مسائل اقتصادی اشاره کرد، این سه مورد را می‌توان به تمام ورزش‌های حرفه‌ای تعمیم داد ولی برای فوتبال حساسیت بیشتری دارد.

موفقیت در فوتبال بدون هوادار بی معنی است
وی با اشاره به موضوع هواداران در ورزش فوتبال گفت: هوادار اولین چیزی است كه یك باشگاه، یك تیم فوتبال و یك تیم حرفه‌ای می‌خواهد و بدون آن موفقیت بی‎معنی است که نمونه‌‎هایی از این نوع باشگاه‌ها در ایران و جهان وجود دارد.
 
 ناصری‌پور تاکید کرد: این درست است كه برای باشگاه‌ها سرمایه خیلی مهم است اما باور كنید اولویت بعدی است.


باشگاه ابومسلم جزو پنج تیم ریشه‎دار فوتبال ایران است
هوادارن ابومسلم از بطن یک هیات مذهبی با بیش از 18 سال سابقه بیرون آمده‌اند
  وی با بیان اینکه البته كسانی هستند كه ادعای هواداری داشته ولی در واقع ریشه ندارند، عنوان کرد: ما با آدم‌های سالمی كار داریم كه با اعتقادات و روحیات لطیف و سالمی وارد میدان شده‌اند که همیشه یار و یاور ابومسلم بوده‌اند و بی‌مهری هم زیاد دیده‌اند.
 وی از مدیریت به عنوان یکی دیگر از ابزارهای موفقیت یک باشگاه ورزشی نام برد و به ایسنا گفت: مدیران به دو دسته موفق و موثر تقسیم می‌شوند که مدیر موفق کم داشتیم. مدیر موثر به هر دلیلی و با هر عنوانی مدیر می‌شود و به واسطه آن جایگاه، امضای موثری دارد ولی مدیریت یک مدیر موفق باعث ایجاد یک حرکت رو به جلو برای باشگاه می‌شود


هیچ‌گاه ابومسلم دچار وضع مناسب اقتصادی نبوده است
باشگاه تنها در دو مقطع سردار ملاحی و برادران مهاجرانی مدیر موفق داشته است

 ناصری‌پور تصریح کرد: باشگاه ابومسلم در تمامی مقاطع مختلف مانند دوره آقای مهندس حمید طیبی در سالهای 1367 تا 1368 یا سال 1375 آقای حاج رضاپور و آقای یزدی و یا در سال 1377 آقای تکفلی، آقای بصیری پور، سردار ملاحی، آقای شفق و آقای بنی اسد مدیریت شد اما می‌توان پررنگ‌ترین نقطة درخشان این مدیریت را که موفقیت مؤثر را به همراه داشته است در ابتدای تأسیس در دوران برادران مهاجرانی و سپس در دوران سردار ملاحی نام برد. ابومسلم تنها در دو مقطع سردار ملاحی و در ابتدای کار با برادران مهاجرانی مدیر موفق داشته است و متاسفانه باید گفت که مدیریت در باشگاه ابومسلم در اکثر مواقع سکو و پرشی برای موقعیت و جهش در خارج از حیطه و مرام ورزش بوده است.
 وی از مسائل اقتصادی و مالی به عنوان موضوع بعدی یاد کرد و افزود: به جرات می‌توان گفت هیچ‌گاه ابومسلم دچار وضع مناسب اقتصادی نبوده و همیشه با مشكلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌كرده است.
 رییس هیات عامل باشگاه ابومسلم خراسان با اشاره به شعار دولت‌های نهم و دهم عنوان کرد: تفاوت این دولت با دولت‌های گذشته این است که به دنبال پیشرفت همه جانبه متوازن است و به همین دلیل وقتی دید چند تیم فوتبال در تهران هستند، آن‌ها را در شهرهای دیگر توزیع کرد تا نشاط اجتماعی، پویایی و سرزندگی جوانان روز به روز گسترش یابد؛ توقع می‌رود که این نگاه در دید تمام کارگزاران و خدمتگذاران دولت محترم مانند دکتر محمود صلاحی استاندار محبوب خراسان رضوی وجود داشته باشد.


نمودار فعالیت ابومسلم نمودار عُقلایی محسوب نمی‌شود
 وی با اشاره به نمودار فعالیت ابومسلم از سال 1379 تا امروز افزود: این نمودار، یک نمودار صرف ورزشی نیست و به هیچ عنوان یک نمودار عُقلایی محسوب نمی‌شود و فراز و فرودهای ابومسلم در این مدت معمولی نبوده است.


مخاطب تمام حرف‌های امروزم هواداران هستند
 ناصری‌پور تاکید کرد: هواداران امروز هر نكته‌ای بگویند، حق است و می‌توانند هر مطالبه‌ای از باشگاه داشته باشند. مخاطب تمام حرف‌های امروز من هواداران هستند چون افرادی که به حاشیه‌ها دامن زده‌اند و مسائل را به راه انداخته‌اند، در بطن ماجرا بوده و نیازی به شنیدن این صحبت‌ها ندارند و هوادار باید در جریان این حواشی قرار بگیرد.
 وی افزود: هوادار باید بداند باشگاه ابومسلم در سال 88 دچار یك سری بحث‌های خاصی می‌شود كه در دل این بحث‌ها جلسه‌ای در استانداری میان استاندار خراسان رضوی با مالكان آن زمان تیم گذاشته می‌شود تا باشگاه ابومسلم سرو سامان پیدا كند.


استاندار خراسان رضوی به این نكته رسیده است كه باید به ابومسلم رسیدگی شود
 وی با بیان اینكه استاندار خراسان رضوی فردی فرهنگی است، تاكید كرد: استاندار خراسان رضوی ارزش زیادی برای نشاط اجتماعی جامعه قائل است و به این نكته رسیده است كه باید به ابومسلم رسیدگی شود، به همین دلیل این جلسه در حضور رییس كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برگزار شد و در آن ناصر شفق مدعی شد كه این باشگاه را از ناجا خریداری نموده است و سپس این باشگاه را بنا به توافقی به مصطفی بنی‌اسد فروخته است و مدعی بود كه مطالبة وی پرداخت نشده یعنی آنچه كه به بنی‌اسد داده شده، چیزی در مقابلش گرفته نشده است.


بنی‌اسد می‌گفت توانایی اداره باشگاه را ندارم
ناصری‌پور افزود: از طرفی دیگر بنی‌اسد می‌گفت من توانایی اداره باشگاه را ندارم و موافق باز پس دادن آن به سیستم دولتی هستم، شفق هم می‌گفت: به شرط اینكه باشگاه را به بنی‌اسد ندهید، من هم حاضرم این اتفاق بیفتد بنابراین این دو نفر صورتجلسه ای با حضور  رییس كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال امضا کردند و این موضوع را تأیید و اعلام نموده اند. پس از این اتفاقات مدیریت استان باشگاه را باید سر و سامان می داد، كه مهدی زمان مدیریت و یا به قولی مالكیت زمانی باشگاه را بر عهده می‌گیرد كه در خصوص اتفاقات آن دوره بحث‌های گوناگونی است اما نمی‌دانم چرا باشگاه به لیگ دسته اول سقوط كرد.


مدیركل تربیت بدنی به دلایلی نامعلوم تقاضای تحویل باشگاه به دكتر وفایی را می‌دهد
 وی ادامه داد: پس از سقوط تیم و از اردیبهشت ماه سال 89 تا مرداد ماه باشگاه بلاتكلیف بود تا اینكه مدیركل تربیت بدنی استان و دبیر كمیته 5 نفره ورزش استان كه مسوول تصمیم‌گیری در خصوص مسائل كلان ورزش را عهده دار هستند به دلایلی نامعلوم، تقاضا می‌كند كه استاندار خراسان رضوی با توجه به اتفاقات رخ داده، باشگاه را تحویل دكتر وفایی بدهد و از او بخواهد تیم را به جهت نظام مدیریتی كه دارد، تحویل بگیرد اما وفایی به خاطر ملاحظاتی كه داشت حاضر به این كار نشد ولی آنجا كه دید مصلحت این است، تكلیف را قبول كرد.


تیمی كه اكنون می‌بینید 20 روز قبل از مسابقات بسته شده است
همین بازیكنانی كه روی زمین مانده بودند، خیلی خوب عمل كردند

 ناصری‌پور خاطرنشان كرد: این تیمی كه اكنون می‌بینید و بعضی‌ها هم مدعی هستند كه باید همین امسال به لیگ‌برتر صعود كند یا حتی به جام باشگاه آسیا برود، 20 روز قبل از مسابقات بسته شده است، كارشناسان منصف بیایند و بگویند كه آیا تیمی كه 20 روز قبل از مسابقات بسته شده و هیچ كس حاضر نبود هدایتش را به عهده بگیرد، چگونه همه اكنون از آن توقع صعود دارند؟
 قائم مقام مالك باشگاه ابومسلم خراسان افزود: از طرف دیگر می‌گفتند بازیكنی كه 20 روز قبل از مسابقات روی زمین مانده باشد بازیكن خوبی نیست ولی ما دیدیم همین بازیكنانی كه روی زمین مانده بودند، خیلی خوب عمل كردند.


مالك جدید آمد اما چیزی نبود كه تحویل بگیرد
پس از سقوط به تمامی بازیكنان رضایت‌نامه سفید دادند

ناصری‌پور با اشاره به اتفاقات پس از سقوط تیم ابومسلم، به ایسنا گفت: پس از سقوط باید حداقل 50 درصد تیم حفظ می‌شد، اما هواداران بدانند كه به تمامی بازیكنان رضایت‌نامه سفید دادند تا هر بازیكنی هر كجا خواست برود و با این وضع می‌خواستند باشگاه را تحویل مالك جدید بدهند كه مالك آمد اما چیزی نبود كه تحویل بگیرد و تا به حال هیچ چیزی از ابومسلم تحویل نشده است و تنها یك نام ابومسلم تحویل داده شد.


اولین مربی که به ابومسلم آمد از مشهد با تلفن تهدید شد و از این شهر فرار كرد
 وی افزود: وفایی با وجود این مشكلات، كارش را در باشگاه شروع كرد و در اولین گام به دنبال جذب مربی بود و برای این كار تلاش‌های زیادی كرد اما اولین مربی‌ را كه آورد، از مشهد با تلفن تهدید و او هم از این شهر فرار كرد. سپس نادر دست‌نشان را آورد كه فدراسیون فوتبال به دلایلی اعلام كرد كه او منشوری است اما پس از ابومسلم به تیم دیگری رفت.


تیم تا ساعت 12 شب قبل از اولین بازی تعلیق بود
با وساطت و صحبت‌های استاندار با رییس سازمان تربیت بدنی تعلیق برطرف شد

 وی ادامه داد: با وجود تمام این مشكلات تیم بسته شد و قرار بود در قائمشهر بازی كند اما با مشكل دیگری روبه‌رو شد و آن هم تعلیق بود. مردم و هواداران ابومسلم باید این نكته را بدانند كه تیم ابومسلم تا ساعت 12 شب قبل از بازی تعلیق بود و عدّه ای در تهران تلاش و پیگیری زیادی انجام داده اند که این اتفاق نیفتد، كه ساعت 8:30 شب با رییس فدراسیون صحبت شد و قرار بود بازی 3 بر صفر به نفع تیم حریف تمام شود، ولی با وساطت و صحبت‌های استاندار محترم با آقای سعیدلو موضوع حل شد اما یك نوع اجبار در كار بود و هیچ ترحمی در حق ابومسلم نكردند.


هر كس از راه می‌رسید از ابومسلم طلب داشت
مالك جدید باید 700 میلیون تومان به بازیكنانی می‌داد كه تیم را آوردند لیگ دسته اول!

 ناصری‌پور در خصوص مشكل بدهی‌های باشگاه و تعلیق آن تصریح كرد: از ابتدا حرف ما این بود كه بدهی‌ها نباید بر عهده مالك جدید تیم باشد؛ مالك جدید باید در اولین قدم 700 میلیون تومان پول به بازیكنانی می‌داد كه این تیم را آوردند لیگ دسته اول! آیا فكر بهتر این نبود كه به جای این 700 میلیون تومان با 400 میلیون تومان یك تیم لیگ دسته اول خریداری می‌كردیم؟ اما استاندار به وفایی اعلام كرد كه این حق بازیكنان سابق این باشگاه است و اولین ضربه به باشگاه این بود كه پولی كه مالك باشگاه در برنامه خود برای موفقیت تیم قرار داده بود، باید به طلبكاران داده می‌شد.
 وی اضافه كرد: طلبكاران زیادی به استانداری مراجعات فراوانی داشتند و هر كس از راه می‌رسید از ابومسلم طلب داشت، بر اساس آماری كه ما داریم تیم 6 میلیارد بدهی داشت اما آماری كه طلبكاران اعلام می‌كنند 14 میلیارد تومان است در حالی كه عقل سلیم می‌گوید با 5 میلیارد تومان یك تیم لیگ برتری بخر و خودت را راحت كن.
برای یک بازیكن خارجی قراردادی با مهر جعلی باشگاه درست کرده بودند
 وی افزود: بخش بعدی مشكلات باشگاه در فضای كار بود كه باید به هر ترتیب كار انجام می‌شد اما در هر مرحله‌ای كه باشگاه خوب عمل می‌كرد، مشكلاتی برایمان درست می‌شد كه یا از طرف فدراسیون بود یا افراد دیگر. خیلی جالب بود كه یک بازیكن خارجی با باشگاه ابومسلم قراردادی داشت، با مهر جعلی و مهری كه نمی‌دانم دست چه كسی است و به بازیكن رضایتنامه داده و امضاء كرده است و وقتی به اداره كار مراجعه كردند، متوجه شدیم امضای یكی از مدیران باشگاه را نیز جعل كرده‌اند.


در فدراسیون فوتبال عده‌ای دارای ارتباطات خاص هستند
گفتند دست‌نشان منشوری است اما در یك تیم دیگر مشغول به كار شد!

 قائم مقام مالك باشگاه ابومسلم خراسان با بیان اینكه در فدراسیون فوتبال فضای خوبی برای ابومسلم وجود نداشت، مدعی شد: در فدراسیون فوتبال عده‌ای معدود هستند كه دارای ارتباطات خاص هستند و نمی‌دانم كه چرا ابتدای لیگ گفتند دست‌نشان منشوری است اما بعد او در یك تیم دیگر مشغول به كار شد! اگر مشكلی بود می‌توانستند آن را اعلام كنند تا مشكل را حل كنیم.


غیاثیان از نظر اخلاقی با مرحوم دهداری قابل قیاس است
 وی افزود: اصلا نمی‌خواهم بگویم كه اگر فرد خاصی از جمله نامجو مطلق یا نادر دست‌نشان سرمربی ما بود تیم قهرمان می‌شد، تیمی كه دیر بسته شده است هیچ مربی نمی‌تواند در آن معجزه كند ولی در خصوص سرمربیگری غیاثیان هم باید بگویم كه او از نظر اخلاقی با مرحوم دهداری قابل قیاس است و باید به این نكته توجه كنیم كه او در شرایطی نامناسب و در رو دربایستی هواداران تیم مسوولیت قبول كرد و می‌دانست كه اگر نیاید، تیم فلج می‌شود و به بدترین شكل از بین می‌رفت.


ضعف ابومسلم به ارث بردن مشکلات مدیران قبلی باشگاه بود
درگیر پشت پرده بودیم و خیلی از مسائل را نمی‌توانستیم بگوییم

 ناصری‌پور تاكید كرد: ضعف ابومسلم، به ارث بردن مشکلات مدیران قبلی باشگاه بود که لاجرم مدیریت فعلی میراث‌دار این مباحث است؛ البته ما درگیر پشت پرده بودیم و خیلی از مسائل را نمی‌توانستیم بگوییم، اما من حرف‌هایی دارم كه بعد از بازی آخر تیم اعلام می‌كنم، اسم‌ها و نكاتی را خواهم گفت كه مردم و هواداران فهیم ابومسلم خراسان بدانند .
 وی ادامه داد: خیلی خوب است كه مردم از همه چیز اطلاع داشته باشند، من روزی در تهران در دفتر یكی از دوستان بازی تیم ابومسلم و سپیدرود رشت را از شبكه استانی خراسان رضوی به صورت زنده تماشا می‌كردیم و بازی با نتیجه سه بر صفر به نفع ما دنبال می‌شد اما گزارش بازی به نحوی بود كه آن فرد فكر می‌كرد بازی در رشت در حال برگزاری است.


پس از رفتن شهسواری عده‌ای گفتند وفایی نمی‌تواند تیم را مدیریت كند
 رییس هیات عامل باشگاه ابومسلم با اشاره به جدایی ناصر شهسواری از باشگاه در ابتدای فصل، به ایسنا گفت: پس از رفتن شهسواری از باشگاه عده‌ای گفتند كه وفایی نمی‌تواند تیم را مدیریت كند اما او یك مجموعه را برای مدیریت باشگاه قرار داد و استاندار هم خواست كه خودش در جریان ریز قضایا باشد و به همین دلیل آدم‌هایی برای این گروه انتخاب شد كه بدون واسطه بتواند از آن‌ها پاسخ بخواهد.


مطالعه کافی در خصوص مالکین دروغین و دست‌های ناپاک نداشتیم
ناصری‌پور با بیان اینکه "این مدیریتی که گفته شد به عنوان عامل مشکلات فراوان ده ساله ابومسلم سبب ناكامی تیم در صعود به لیگ‌برتر است"  افزود: باشگاه‌ها و همه ناكامی‌های آن‌ها در مدیریت خلاصه می‌شود، مشكل ما هم مدیریت بوده است نه مربی و نه بازیكنان؛ فقط مدیریت؛ نمی‌گویم كه همه مشكلات مربوط به مسائل پشت پرده بوده بلكه خودمان هم مقصر بودیم كه مطالعه کافی در خصوص وضعیت سال‌های قبل و مالکین دروغین و دست‌های ناپاک نداشتیم.
وی خاطرنشان كرد: به عنوان مثال در بازی ابومسلم در مقابل تیم پیام مخابرات، بازی در ورزشگاه ارتش برگزار شد، جاییکه حتی بازی‌های تیم نوجوانان هم آنجا برگزار نمی‌شود؛ ببینید در آن بازی چه جوی درست كردند كه آرمین رهبر به عنوان یك مربی با تجربه كه همه قبولش دارند، از كوره در می‌رود و اقداماتی انجام می‌دهد.
علی دایی دستوری به بازیكنش می‌دهد كه تمام دنیا  آن را بی اخلاقی می‌دانند
وی ادامه داد: مربی با صلابتی مانند علی دایی می‌آید در صحنه‌ای از بازی دستوری به بازیكنش می‌دهد كه تمام دنیا  آن را بی اخلاقی می‌دانند حال ما از آرمین رهبر چه توقعی می‌توانیم داشته باشیم؟ 

روی كمك هیچ كس حساب نكرده‌ایم
تماس‌هایی با بازیكنان ما گرفته شده برای اینكه ابومسلم بالا نیاید

قائم مقام مالك باشگاه ابومسلم با بیان اینكه در لیگ دسته اول اتفاقات ناخوشایندی رخ می‌دهد، مدعی شد: به عنوان مثال تماس‌هایی با بازیكنان ما گرفته شده و خواسته‌هایی عنوان می‌شود نه برای اینكه تیم‌های خود پیروز شوند بلكه برای اینكه ابومسلم بالا نیاید، ضمن اینكه هیچ كس به فكر كمك به ابومسلم نیست و با اینكه خیلی‌ها ادعا كردند اما ما روی كمك هیچ كس حساب نكرده‌ایم و كمكی هم به ابومسلم نشده است.


آقایانی كه مدعی حركت در راستای پیشرفت پایتخت معنوی ایران هستید، كجایید؟
وی افزود: شهرداری، صنایع و آقایانی كه مدعی حركت در راستای پیشرفت پایتخت معنوی ایران هستید، كجایید؟ به كدام سمت حرکت می کنید؟  کمک تربیت بدنی استان در حرکت رو به رشد تیم های مطرح استان کجاست؟ البته نباید کمک های شخص شهردار مشهد را نادیده گرفت. 


 مردانه به هواداران بگویند كه رسیدگی به ابومسلم اشتباه است
شما كه مدعی كار فرهنگی هستید چرا جزئی‌ترین امکانات را از تیم دریغ می‌کنید؟

قائم مقام مالك باشگاه ابومسلم خراسان با انتقاد از شهرداری مشهد و دستگاه‌های اجرایی استان در حمایت از ورزش، به ایسنا گفت: می‌خواهم این سوال را بپرسم كه آیا تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن بی‌پول هستند؟ ببینید شهرداری اصفهان و دیگر نهادهای اصفهان برای آن‌ها چه كار می‌كند؛ شما كه رتبه دوم را در میان كلانشهر‌ها پس از تهران را دارید، شما كه مدعی كار فرهنگی هستید، چرا برای در اختیار گذاشتن جزئی‌ترین امکانات برای تیم دریغ می کنید؟ 
 وی افزود: اگر رسیدگی به باشگاه ابومسلم اشتباه است، این موضوع در اتاق در بسته نباشد و مردانه به هواداران بگویند كه رسیدگی به ابومسلم اشتباه است؛ وفایی دو میلیارد و 700 میلیون تومان از جیبش خرج كرده است، به عنوان یك شهروند می‌گویم آقایی كه مسئولی شما هم بیا و هزار تومان از سیستم خود با مجوز به این باشگاه كمك كن.


به وفایی یك برگ به عنوان مالكیت داده نشده است
تاكنون 2 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده است

ناصری‌پور در خصوص بدهی‌های باشگاه ابومسلم تصریح كرد: تا كنون 2 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده است و تا الان یك میلیارد و 300 میلیون تومان كه حدود 65 درصد قراردادهاست به بازیكنان و مربی پرداخت شده و از 35 درصد باقی مانده‌، 25 درصد ظرف این چند روز پرداخت می‌شود.
وی همچنین اظهار داشت: در حالی تاكنون دو میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده است كه به وفایی یك برگ به عنوان مالكیت داده نشده است یعنی این پولی را كه هزینه كرده روی هواست ولی برای تعهد اخلاقی كه استاندار به او داده،  هزینه كرده است در حالی كه عقل معاش می‌گوید این كار اشتباه است.
 وی در ادامه به ایسنا گفت: هزینه‌هایی را كه دیگر تیم‌ها كردند ببینید، انصافاً جای تاسف است كه باشگاهی با یك میلیارد تومان، تیمش را بسته و در حال صعود است اما ما دو میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه كرده‌ایم.

توقع صعود از ابومسلم بیجاست اما هنوز روی كاغذ شانس داریم
 ناصری‌پور در خصوص شرایط تیم فوتبال ابومسلم در جدول لیگ تاكید كرد: ابومسلم در شرایط سختی بسته شد و توقع صعود از آن بیجاست اما ما هنوز روی كاغذ شانس داریم.
 وی با بیان اینكه در لیگ دسته اول بی‌اخلاقی‌هایی وجود دارد كه در كار تیم‌ها تاثیرگذار است، افزود: حتی اكنون علی حنطه هم می‌گوید جلوی این بداخلاق‌ها و زد و بندها را بگیرید؛ پس ببینید آن بی اخلاقی‌های دیگر چیست؟
رییس هیات عامل باشگاه ابومسلم خراسان با اشاره به برنامه‌های باشگاهش برای سال آینده تصریح كرد: اگر وفائی كارش را ادامه دهد كه قطعا ادامه می‌دهد، برای صعود و یا عدم صعود به لیگ برتر برنامه داریم كه اگر تیم به لیگ‌برتر رفت با چه فرآیندی برود و اگر در لیگ دسته اول ماند چه باید كرد.
وی افزود: اگر در لیگ دسته اول بمانیم، 14 روز پس از اینكه تكلیف ابومسلم مشخص شود، تیم بسته می‌شود و قطعا هم وفایی در این باشگاه خواهد بود و كارش را هم ادامه خواهد داد، اما سال بعد هر كسی مدیر تیم باشد با 10 درصد مشكلات سال قبل هم روبه‌رو نخواهد بود یعنی می‌تواند از پایان اردیبهشت ماه تیم را تحویل بگیرد.


می‌گفتند باشگاه 17 ماشین دارد اما حتی دریغ از یك خودكار
بازیكنی 250 میلیون تومان قرارداده بسته و تنها 5 دقیقه بازی كرده است
وی ادامه داد: می‌گفتند باشگاه ابومسلم 17 ماشین، ساختمان و خیلی چیزهای دیگر داشته اما حتی دریغ از یك خودكار از ابومسلم. بازیكنی 250 میلیون تومان قرارداده بسته و تنها 5 دقیقه بازی كرده است، همان بازیكن از تیمی دیگر 30 میلیون تومان گرفته است اما حاضر نیست طلبش را از ابومسلم ببخشد و رضایت بدهد.
 ناصری‌پور با اشاره به بركناری غیاثیان از سرمربیگری ابومسلم تصریح كرد: زحمات غیاثیان بر هیچ‌كس پوشیده نیست و او انسانی موفق و توانمند است اما در آن مقطع فكر كردیم این کار به مصلحت باشگاه است  و برای جایگزینی او به دنبال گزینه‌های بومی بودیم كه با علی حنطه به توافق رسیدیم.


برای حنطه حاشیه‌های زیادی درست كردند
 وی افزود: در این مدتی كه حنطه به ابومسلم آمده برایش حاشیه‌های زیادی درست كردند، مگر همین علی حنطه مربی ابومسلم در لیگ برتر نبود، مگر او تیم پیروزی را سه بر صفر شكست نداد، اگر مثلا یكی از مقامات استانداری زنگ می‌زند و به او تبریك می‌گوید باید این چنین جنجال درست كرد؛ آقایان رسانه‌ها به جای اینكه بیایید و برای حنطه حاشیه‌سازی کنند، بیایید بگویید كه یك اتاق مناسب در ورزشگاه برای كنفرانس درست كنند، این دیگر حداقل احترام به خبرنگاران است.


شهرداری حاضر نبود برای انتقال هواداران اتوبوس در اختیار باشگاه قرار دهد
قائم مقام مالك باشگاه ابومسلم خراسان با انتقاد از وضعیت ورزشگاه تختی مشهد گفت: غیاثیان بارها به ما گفت كه بهتر است بازی‌هایمان را در ورزشگاه ثامن برگزار كنیم زیرا كه همه تیم‌های لیگ دسته اول زمین‌هایی مانند زمین ورزشگاه تختی دارند اما می‌دانید چرا این كار را نكردیم، زیرا شهرداری حاضر نبود برای انتقال هواداران اتوبوس در اختیار باشگاه قرار دهد.

به زودی افشاگری‌هایی خواهیم كرد
به حنطه گفته‌ایم صحبت نكند، ما خودمان حرف‌های لازم را خواهیم زد

ناصری‌پور در خصوص عدم اجازه به علی حنطه برای انجام مصاحبه پس از دیدار تیم‌های ابومسلم و فولاد یزد توسط مسوولان باشگاه عنوان كرد: حنطه می‌خواهد در این شهر زندگی و مربیگری كند، به او مراجعه كنید و بگویید علت سقوط این تیم به لیگ دسته اول چه بوده، حتما یك درصدش را هم نمی‌گوید و به همین دلیل به او گفته‌ایم كه صحبت نكند، ما خودمان حرف‌های لازم را خواهیم زد و به زودی افشاگری‌هایی خواهیم كرد كه مردم بدانند چه اتفاقی دارد می‌افتد تا برای همه مشخص شود.
وی با اشاره به مشكلات حاشیه‌ای ابومسلم در هفته‌های اخیر گفت: نمی‌گویم رسانه‌ها اشتباه می‌كنند اما چون خودم در رسانه بوده‌ام، می‌دانم چه مراحلی باید طی شود تا یك خبر منتشر شود، رسانه باید تحقیقاتش را به درستی انجام دهد و من در این مورد حرف‌هایی دارم كه آن‌ها را به زودی خواهم گفت.


از همه رسانه‌ها به خاطر اتفاقات اخیر عذرخواهی می‌كنم
وی خاطرنشان كرد: از شما و همه رسانه‌ها به خاطر اتفاقات چند وقت اخیر عذرخواهی می‌كنم؛ شما تنها پل ارتباطی بین ما و هواداران هستید. این حق رسانه است كه اخبار را منتشر كند و شاید این اشتباه من بوده كه نیامدم پیش رسانه مشكلاتم را بگویم ولی بدانید اگر حرف بزنیم، باشگاه ضرر می‌كند.
 ناصری‌پور ادامه داد: خیلی فضای كاری و فكری باشگاه ابومسلم رسانه‌ای نبود و بیشتر دنبال این بودیم كه یك حركتی كرده باشیم و یك اتفاق خوب و در خور شان مردم و قهرمانان استان خراسان رضوی باشد.


فدراسیون قبول دارد داوری‌ها در لیگ دسته اول مشكل داشته است
وی با اشاره به این تصمیم كه هفته‌های پایانی لیگ دسته اول فوتبال را داوران لیگ‌برتر قضاوت كنند، افزود: این حرف یعنی ما قبول داریم كه تا الآن یك سری کج‌روی ها صورت گرفته و یك سری اشتباهات داشته‌ایم كه حالا می‌خواهیم داوران را تغییر بدهیم. یعنی اینكه فدراسیون قبول دارد داوری‌ها در لیگ دسته اول مشكل داشته است.
 قائم مقام مالك باشگاه ابومسلم خراسان تصریح كرد: این در حالی است كه معتقدم بعضی داوران لیگ دسته اول، خیلی بهتر از بعضی داوران لیگ‌برتری هستند.


در گذشته چیزی به نام ورزش فوتبال و مردانگی حاكم بود
 وی با انتقاد از وضعیت اخلاقی حاكم بر ورزش فوتبال تاكید كرد: در گذشته چیزی به نام ورزش فوتبال و مردانگی حاكم بود ولی امروز شرایط فرق كرده است.


در بعضی بازی‌ها روی بازیكنان ما قمه كشیدند
آیا فضای فرهنگی حاكم بر دیگر استادیوم‌ها، خیلی بهتر از مشهد است؟

وی در پاسخ به انتقادهای صورت گرفته از عملكرد هواداران تیم فوتبال ابومسلم خراسان، گفت: بعضی رفتارها را به هیچ عنوان تایید نمی‌كنیم اما سوال من این است كه آیا فضای فرهنگی حاكم بر دیگر استادیوم‌ها، خیلی بهتر از مشهد است؟
 رییس هیات عامل باشگاه ابومسلم خراسان تصریح كرد: در بعضی بازی‌ها روی بازیكنان ما قمه كشیدند؛ با توجه به اتفاقات رخ داده در دیگر ورزشگاه‌ها باید گفت كه هواداران باشگاه ابومسلم، پایبند به اصول و قواعد بازی های جوانمردانه و شرافتمندانه هستند.

قائم مقام مالك باشگاه ابومسلم خراسان با تشكر از بازیكنان تیم فوتبال ابومسلم خراسان عنوان كرد: در یك مقطعی به علت پرداخت بدهی‌ها، بازیكنان اصلا پول خود را نگرفتند و باید از آن‌ها تشكر كرد و اتفاقا همان موقع هم با جان و دل بازی كردند.


آرمین رهبر هر وقت بخواهد، می‌تواند به ابومسلم بازگردد
 ناصری‌پور درباره حاشیه‌های رخ داده در مورد آرمین رهبر، مربی تیم فوتبال ابومسلم خراسان اظهار داشت: متاسفانه بعد از اتفاقات بازی با پیام مخابرات شیراز، وی بر سر تمرینات نیامد در حالی كه اصرار داریم از وجود او استفاده كنیم. آرمین رهبر هر وقت بخواهد، می‌تواند به ابومسلم بازگردد و در مورد اختلاف ما و وی، رای كمیته انضباطی را می‌پذیریم و حتی اگر رای به نفع ما هم صادر شد، تصمیم را به خود او واگذار می‌كنیم.


وی تاكید كرد: مردم باید همه چیز را بدانند؛ مدیران ابومسلم رفتنی‌اند و تنها این هواداران هستند، كه باقی می‌مانند.

منبع : ایسنا خراسان