صبح روز عید سعید قربان بازیكنان و كادر فنی تیم‏های فوتبال و والیبال ابومسلم و هندبال پرسپولیس به بهانه تبریك عید به استانداری رفتند تا در فاصله یك روز به ششمین بازی مشكی‏پوشان در لیگ برتر، تكلیف مدیریت این باشگاه پس از رفتن شهسواری معلوم شود. اسماعیل وفایی كه نشان داده تمایل چندانی به ظاهر شدن در مجامع عمومی و به موازات آن تعامل با رسانه‏ها ندارد، در این جلسه تجربه مدیریت یك شخص واحد برای اداره باشگاه‏های خصوصی در كشور را شكست خورده توصیف كرد و گفت: « از این پس یك گروه كار اداره ابومسلم را بر عهده خواهند گرفت!» ...
مالك ابومسلم كه به‏تازگی جدال رسانه‏ای خود را با شهسواری(مدیرعامل سابق ابومسلم) تمام كرده، در توضیح ایده جدیدش از تشكیل دو گروه در چارت تشكیلاتی باشگاه تحت عنوان «هیئت عامل»و «هیئت مدیره» خبر داد كه در آن چهره‏های تازه‏ای چون شافعی، رئیس اتاق بازرگانی استان و سیادت، مدیرعامل ایران خودرو دیده می‏شوند. این تركیب كه نوید آشتی صنعت با ورزش را می‏دهد، یك علامت سئوال بزرگ هم داشت، عدم حضور مالك باشگاه! گویا وفایی در مدل جدید مدیریتش كه می‏گوید «باید الگویی برای همه باشگا‏ه‏های كشور شود»، جایی برای خودش ندیده و می‏خواهد به سیاق گذشته از دور دستی بر آتش داشته باشد. با این وصف، به نظر می‏رسد از این پس شخص اول ابومسلم (و كسی كه مدیر عملیاتی این باشگاه خواهد بود) قائم‏مقام مالك و رئیس هیئت عامل، حجت‏الاسلام ناصری‏پور است كه كسی از سوابق ورزشی یا مدیریتی وی اطلاعی ندارد!

حضور حسن بیادی، نایب‏رئیس شورای شهر تهران (كه از دوستان شفیق وفایی است) در هیئت‏مدیره و همچنین حشمت مهاجرانی (كه مالك ابومسلم از او به عنوان موسس این باشگاه یاد كرد) در هیئت عامل، عیار چارت جدید مشكی‏ها را غنی‏تر كرده است. تنها می‏ماند نقش و جایگاه واقعی آن‏ها در باشگاه كه باید دید در حد یك نام باقی می‏ماند یا برای یك بار هم كه شده لیست متنفذین هیئت‏مدیره ابومسلم تصمیم گرفته اند برای این باشگاه ریشه‏دار آستین بالا بزنند!

اعضای جدید هیئت‏مدیره و عامل ابومسلم
مالك باشگاه ابومسلم، اعضای هیئت عامل این باشگاه را این‏گونه معرفی كرد: بهزاد تیمورپور دبیر و سخنگوی هیئت عامل، حسینی معاون اداری و مالی، حسن‌زاده معاون كانون هواداران، فاضل فكور معاون هماهنگی، قاسمی معاون اقتصادی، حجت‌الاسلام ناصری‌پور قائم‏مقام مالك و رئیس هیئت عامل، حشمت مهاجرانی مشاور هیئت عامل و قاسمی عضو هیئت‏ عامل هستند كه سرمربیان تیم‌های ورزشی باشگاه نیز به عنوان معاون فنی در این هیئت فعالیت خواهند كرد.
مالك باشگاه ابومسلم خراسان همچنین در ادامه به معرفی اعضای هیئت مدیره این باشگاه نیز پرداخت و گفت: تصمیم گرفتیم برای جلب حمایت همه‏جانبه از مسئولان استانی و همچنین هدایت بهتر باشگاه، از افراد ورزشی داخل استان كمك بگیریم، بنابراین هیئت مدیره جدید باشگاه متشكل از افشین داوری، مدیركل تربیت بدنی استان خراسان رضوی، سعید حسین‌پور، معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازگانی استان خراسان رضوی، محمود سیادت، مدیرعامل ایران خودرو خراسان، حسن بیادی، نایب‏رئیس شورای شهر تهران، و سردار‏هاشم غیاثی جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) و سردار فهیمی‏راد فرمانده نیروی انتظامی استان، از امروز كار خود را آغاز می‌كنند.

استاندار: خراسان رضوی باید در همه چیز دوم باشد
استاندار خراسان رضوی پس از معرفی چارت جدید باشگاه و در حالی كه داوری و وفایی در دو سوی او نشسته بودند، حضور صنعتی‏ها را در این جمع میمون و مبارك خواند و گفت: ما باید صنایع استانمان را با ورزش آشتی بدهیم و نگذاریم آن‏ها در شهر‏های دیگر امكاناتشان را هزینه كنند. صلاحی با اشاره به این موضوع كه اخیرا به كارخانه‏ای كه برای تیمی بیرون از استان هزینه می‏كند تذكر جدی داده است، افزود: خراسان رضوی بعد از تهران بیشترین جمعیت را دارد و برای همین ما باید در همه عرصه‏ها حداقل دوم باشیم. وی حضور مضجع شریف امام رضا(ع) را در مشهد یك غنیمت و ثروت عظیم خواند و در حالی كه دست وفایی را می‏فشرد، گفت: در این استان اگر برای ابومسلم كاری كنید همه زائران وقتی به حرم مطهر می‏روند برای شما دعا می‏كنند كه ارزش اخروی آن قابل وصف نیست. استاندار، افشین داوری را هم بی‏نصیب از تعاریف خود نكرد و بعد از تشكر از اقداماتش در ورزش استان، به وی دستور داد «نقش خود را در ارتقای جایگاه ورزش استان پررنگ‌تر کرده و پیگیر بودجه یک‏درصد سهم ورزش باشد»
حمید رضا معصومیان  ،۱۳۸۹/۸/۲۷