مالک ابومسلم، همین چند روز پیش هم در مشهد بود، اما بازهم دست خالی از این شهر رفت تا وعده مدیرکل در برنامه تلویزیونی همچنان روی زمین بماند. حالا «اسماعیل وفایی» حرف‌های جدیدی برای گفتن دارد و معتقد است همان طور که از او برای تیم‌داری ضمانت می‌خواهند، او هم باید از طرف مقابل ضمانت بگیرد. وفایی در گفتگو با «قدس» درباره آخرین وضعیت پرونده بی‌سرانجام مالکیت صحبت کرده است؛..........

الان چرا بر اساس آخرین گفته عباسی با یک میلیارد و 500میلیون پول نقد نمی‌روید سند را تحویل بگیرید؟
باور کنید من مشکلی ندارم. اما حرف من این است که عباسی هم یک برگه ضمانت محضری بدهد که وقتی این یک میلیارد و 500میلیون تومان را گرفت و تیم را تحویل من داد، باز فردا سر و کله 4تا طلبکار دیگر پیدا نشود.
یعنی فکر می‌کنید طلبکار دیگری وجود دارد؟
تیم 12میلیارد به میزان بدهی دارد. پولی که معلوم نیست کجا رفته است. این مساله را بنی‌اسد باید پاسخ دهد که این پول‌ها را چه کار کرده. باور کنید از هزار جا از جمله میزان به من زنگ زده‌اند و گفته‌اند «گول نخور، بدهی خیلی بیشتر از این حرف‌هایی است که می‌گویند»!
الان آخرین مبلغ اعلام شده بدهی چقدر است؟
بنی اسد در دست‌‎خطی گفته 970میلیون تومان، ما این مبلغ را قرار است یک میلیارد و پانصد میلیون تومان بدهیم، اما به شرطی که یک ضمانت دست‌مان باشد که بعد از این انتقال، کسی ادعای بدهی نداشته باشد.
این درست است که در حال حاضر وضعیت مالی ابومسلم خراب شده؟
خراب نشده، به من حق بدهید که دست و پا بسته‌تر خرج کنم. تیمی که در این چند سال 9میلیارد خرجش کردم هنوز به نامم نیست، برای چی باید هزینه کنم؟ فعلا در حد کار راه‌اندازی پول می‌دهیم تا وضعیت مشخص شود.
اما بدهی‌های امسال مثل شاغلام و خداداد که باید پرداخت شود؟
تا وضعیت مالکیت مشخص نشود، نه. پیروانی از تیمی طلبکار است که من هنوز صاحبش نیستم. بدهی او و خداداد که شنیده‌ام به کمیته انضباطی رفته، بالاخره پرداخت خواهد شد، اما وقتی مالک تیم مشخص شود.
آخر این‌ها چه گناهی کرده‌اند با شما قرارداد بسته‌اند؟
این سوال را من باید بپرسم که چه گناهی کرده‌ام که باید از جیبم الکی هزینه کنم.
اصلا فرض کنیم عباسی همین الان بگوید «پول نمی‌خواهم تیمم را بدهید» آن وقت برنامه شما چیست؟
تیمش را می‌دهیم، اما باید هزینه‌هایی که انجام شده برگردد. چطور ایشان می‌گوید 200میلیون تومانی که داده باید 7 و نیم برابر به او داده شود، من که اصل پولی که خرج کرده‌ام را می‌خواهم. پول را بدهد، ابومسلم را بگیرد.