*هفته پایانی نیم فصل نخست لیگ یک در شروع دور برگشت برگزار می شود. این به این دلیل است که تیم های دسته اولی تعطیلاتشان چند روزی با لیگ برتری ها تطابق کند و بتوانند با هم تبادل بازیکن داشته باشند. البته در حد فاصل 9 آذر که بازی ها هفته دوازدهم برگزار می شود تا 6 دی که بازی های هفته سیزدهم آغاز می شد دیدارهای معوقه انجام خواهد شد.بر اساس اعلام سازمان لیگ تیم ها از 10 آذر تا 4 دی فرصت خواهند داشت با رعایت مقررات 6 بازیکن جدید  بخدمت بگیرند. با توجه به اینکه دیدارهای معوقه 14 تا 22 آذر برگزار می شود آن دسته از بازیکنانی که از دهم آذر تا چهارم دی ثبت نام می شوند مجاز خواهند بود تیم جدید خود را در مسابقات همراهی کنند....

انصافا بروبچه های لیگ یک این فصل هم سعی در برنامه ریزی دقیق داشتند منتهی تغییر مدام برنامه های لیگ برتر و برگزاری بازی های جام حذفی کمی اجرای بازی های لیگ یک را با مشکل مواجه کرد. با این حال جای خوشحالی وجود دارد که بعد از هفته دوازدهم دیدارهای معوقه برگزار می شود و پیش از شروع هفته سیزدهم تعداد بازی های همه تیم ها برابر می شود.

*تغییر در کادر فنی تیم ها سرعت بیشتری گرفت. بعد از اینکه بهرام فروتن از سمت خود در تیم سایپا شمال انصراف داد جای او را اسماعیل اسماعیلی، سرمربی پیشین نساجی گرفت. البته برای بازی با آلومینیوم کارت حضور روی نیمکت برای او صادر نشده بود.

محمد امین چرخنده، سرمربی تیم شهرداری بندرعباس به رغم برتری در خانه تیم نساجی از سمت خود برکنار شد و منبعد تیم را احمد سنجری هدایت خواهد کرد که معرف همه است و البته فصل گذشته در رهنمون کردن تیم های ایرانجوان بوشهر و راهیان به لیگ برتر ناموفق بود.

پیش از این تیم آلومینیوم هرمزگان با اخراج عباس سرخاب کار را به دستیارش یورگن گده سپرد.

*با اعلام سازمان لیگ دیدار صنعت نفت – گسترش فولاد از مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی سوم آذر برگزار می شود. به همین خاطر دیدار صنعت نفت با پدیده که قرار بود دوم آذرماه برگزار شود لغو گردید. البته برای برگزاری این دیدار در تعطیلات نیم فصل برنامه ریزی شده است که تاریخ برگزاری این دیدار را می توانید در ستون فوتبال در تقویم خبر ورزشی دنبال کنید.

*تمرینات تیم گهر تعطیل شده و محمد احمد زاده سرمربی این تیم به انزلی برگشته است.

بی تعارف حق با محمد احمد زاده است و هم چنین بازیکنان گهر دورود است. 10 هفته از بازی ها سپری شده است و کادر فنی این تیم پولی نگرفته اند! سوال اینجاست این ها چطوری باید زندگی خود را دنبال کنند. آیا کسی حاضر می شود به این ها به دلیل اینکه سرمربی و بازیکن گهر هستند خدمات رایگان ارائه دهد؟ مسلما خیر.

پاسی ها هم همانند گهر هستند. مشخص نیست در این شرایط چه اصراری به تیمداری وجود دارد؟ البته گلایه اصلی را باید از فدراسیون فوتبال کرد که اگر یک بار بطور قاطع با تیم های بدهکار برخورد می کرد دیگر هیچ مدیری پرداخت دستمزد بازیکنان را دست کم نمی گرفت.

وقتی دولت با کمبود نقدینگی مواجه است و در این سال ها هیچ گاه شرایط را برای خصوصی سازی فوتبال مهیا نکردیم باید در انتظار چنین روزهایی می ماندیم. به این فوتبال می گویند فوتبال ورشکسته.

*سازمان لیگ اعلام کرده به هیچ یک از تیم های بدهکار در تعطیلات نیم فصل خدمات ارا ئه نمی دهد. غلامرضا بهروان صریح و بی پرده از کمیته انضباطی گلایه کرده که چرا از تیم های بدهکار امتیاز کسر نمی کند و آنها را از جدول بازی ها کنار نمی گذارد. همین روزهاست که بهروان را از این سمت هم کنار بگذارند. او چیزهایی را می گوید که نباید بگوید! ظاهرا توجیه نیست.

*راستی چرا رای پرونده البدر که توسط کمیته استیناف صادر شده اعلام نمی شود؟

دلیلش را ما نمی دانیم و زبانمان مو درآورده از بس پرسیدیم. دیگر هم برای ما مهم نیست. چرا باید رسانه کاسه داغ تر از آش شود. وقتی کسی به این مسئله معترض نیست و تیم ها خوش و خرم در کنار هم زندگی می کنند چرا ما به این موضوع اعتراض کنیم!

یقین بدانید تیم ها اعتراض خود را می گذارند برای آخر مسابقات. آنجا که دیگر رسیدن به هدف برایشان امکان پذیر نیست. بی دلیل نبود که فصل گذشته تیم ها پایان فصل می گفتند که تبانی شده. ظاهرا ما هم باید به این رفتارها عادت کنیم.