رییس فدراسیون فوتبال گفت: انتخابات هیات خراسان رضوی در سال جاری برگزار می‌شود. علی كفاشیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، افزود: برنامه فدراسیون این است كه  انتخابات در سال جاری برگزار و وضعیت هیات فوتبال خراسان رضوی مشخص شود. وی با رد تعویق انتخابات به دلیل تعیین نشدن مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: ترجیح ما نیز این است كه ابتدا مدیركل تعیین و سپس رییس هیات فوتبال انتخاب شود اما پروسه انتخاب مدیركل كمی طولانی شده و فدراسیون به این نتیجه رسیده كه انتخابات در سال جاری برگزار شود. وی خاطرنشان كرد: تا قبل از آغاز جام جهانی انتخابات هیات فوتبال هفت استان برگزار می‌شود و نگرانی از این بابت وجود ندارد. کفاشیان تاكید كرد: فدارسیون هیچ گزینه خاصی برای هیات فوتبال خراسان رضوی ندارد و امیدوارم یك انتخابات سالم و خوب در خراسان رضوی برگزار شود كه البته فدراسیون تنها یك رای دارد و نقش دیگری در آن نداریم....

نظارت بر لیگ دسته اول جدی‌تر می‌شود

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال اظهار كرد: شرایط لیگ بسیار حساس بوده و به همین دلیل فدراسیون نظارت ویژه‌ای روی مسابقات خواهد داشت و حتی آیین‌نامه خاص كنترلی نیز تدوین شده است و نمی‌گذاریم حقی از تیمی ضایع شود.

وی تاكید كرد: برای فدراسیون هیچ فرقی نمی‌كند چه تیمی به لیگ برتر صعود كند و حرف‌های عنوان شده مبنی بر گرایش فدراسیون برای صعود به یك تیم خاص تنها شایعه‌سازی بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد.

کفاشیان تصریح كرد: در مورد مسائل مرتبط با دوپینگ دستورات  جدی دادیم و قرار شده كمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال در رقابت‌های لیگ دسته اول فعال‌تر شود.

فدراسیون در مورد ابومسلم دغدغه دارد

وی با اشاره به وضعیت تیم فوتبال ابومسلم خراسان، به ایسنا گفت: متاسفانه ابومسلم با این همه سابقه و تماشاگر به هیچ عنوان شرایط خوبی ندارد و فدراسیون نیز در مورد این تیم دغدغه دارد ولی نمی‌توانیم در مورد موضوع مالكیت آن ورود پیدا كنیم و این موضوع باید در خراسان رضوی حل شود.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: فدراسیون از فعال بودن تیم‌های شهرستانی استقبال می‌كند و با توجه به سابقه ابومسلم این تیم برای ما بسیار مهم است و امیدوارم هرچه زودتر مشكلات آن‌ها حل شود.

متاسفم که فوتبال خراسان "غیاثیان" را از دست داد

وی كه در سفر خود به مشهد بر مزار كاظم غیاثیان پیشكسوت فوتبال خراسان نیز حاضر شده بود، با اشاره به شخصیت این مربی فوتبال خراسان اظهار كرد: واقعا درگذشت كاظم غیاثیان ضایعه دردناكی بود و او یكی از بهترین مربیان با اخلاق بود و  واقعا متاسفم كه فوتبال خراسان او را از دست داد.

کفاشیان خاطرنشان كرد: در سفرهای اخیر خود به مشهد به عیادت كاظم غیاثیان رفته بودم و واقعا خبر مرگ وی برایم تاسف‌آور و دردناك بود.